U Gorici obilježen Dan neovisnosti Republike Albanije: „Integrirali su se u društvo i sačuvali svoju kulturu i tradiciju“
Vijeće albanske nacionalne manjine u Zagrebačkoj županiji organiziralo je u Velikoj Gorici proslavu Dana zastave Albanije (obilježava se kao sjećanje na 28. studeni 1912. kada je potpisana Deklaracija o neovisnosti albanske države).
Uz ostale, u programu su sudjelovali publicist i novinar Marin Mema i pjesnik Ekrem Ajruli, a u glazbenom dijelu pjevačica iz Skadra Ketlin Pjalmi i Velikogoričan Siniša Belošević.

Memetali Zenuni, predsjednik Vijeća albanske nacionalne manjine u Zagrebačkoj županiji, zahvalio je svima koji pomažu aktivnosti albanske zajednice.
-Zagrebačka županija je uvijek bila naš veliki suradnik, i financijski i, što je još bitnije, neprekidnom podrškom- rekao je Zenuni. U ime Županije svečanosti je prisustvovala predsjednica Skupštine Martina Glasnović. Poželjela je organizatorima što više ovakvih susreta.

-Posebno raduje što su ovdje prisutni i predstavnici drugih nacionalnih manjina. Ponosna sam da međusobno pratite i podržavate jedni druge- rekla je predsjednica Skupštine.
U ime Grada Velike Gorice prisutnima se obratio predsjednik Gradskoga vijeća Darko Bekić, a govorili su i saborska zastupnica Ermina Lekaj Prljaskaj i počasni građanin okruga Tirana Damir Mikuljan. Prisutnima su se obratili i veleposlanici Albanije, Sjeverne Makedonije i Kosova u Republici Hrvatskoj - Riza Poda, Milaim Fetai i Eqrem Haziri.

-Osim što su se integrirali u hrvatsko društvo, Albanci su u Hrvatskoj sačuvali svoju kulturu i tradiciju- ustvrdio je veleposlanik Albanije Riza Poda.
Foto i izvor: Zagrebačka županija
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!