U "Kumičiću" prikupljeno 400 vrećica školskog pribora i igara za učenike u Petrinji
Volonterski klub OŠ Eugena Kumičića u prošlotjednoj akciji prikupljanja školskog pribora i društvenih igara za učenike u Petrinji prikupio je zavidnu količinu donacija koje će ovih dana biti dostavljene u OŠ Mate Lovraka u Petrinji.
- Akcija je trajala od 25. do 28. siječnja 2021. godine i prikupljeno je mnogo školskog pribora, društvenih i didaktičkih igara, slušalica za mobitele, miševa za računalo, zvučnika te slatkiša. Sve prikupljene stvari zajedno s divnim porukama podrške naših učenika, volonteri su uz pomoć djelatnika naše škole spakirali u oko 400 vrećica i bit će ovih dana prevezene i podijeljene učenicima u Petrinji. Zahvaljujemo se svima koji su se odazvali i pridonijeli da ova akcija bude ovako uspješna. Nadamo se da ćemo ovim sitnicama učenicima u Petrinji barem malo uljepšati školske trenutke u ovim danima kad su okruženi oštećenim domovima i uništenim stvarima-poručili su iz Volonterskog kluba škole, dok se ravnateljica Snježana Ruklić zahvalila učenicima i roditeljima na lijepom odazivu za ovu posebnu humanitarnu akciju.

(izvor i foto: OŠ E.Kumičića)
Atletičarka Dora Čolig nova je Miss sporta Hrvatske, rukometašica Udarnika Vasilisa Jakubovskaja osvojila titulu Miss fotogeničnosti
„Petrovo v Rakitovcu“ uz besplatnu predstavu za djecu, gulaš od divljači, kviz znanja i tamburaše
Brzina, sekunde, ali bez G-sila: Velikogoričanin Zvonimir Kranjčec slavio na otvaranju sezone Prvenstva Hrvatske u digitalnom moto sportu
Proštenje u Šćitarjevu donosi cjelodnevni program i večernju feštu uz glazbu uživo
Gastro Turopolja među 38 manifestacija koje su dobile potporu Zagrebačke županije
Gorička rukometna mladost osvojila Kataloniju: Nastup na prestižnom turniru, kulturno uzdizanje u Barceloni i kupanac na poznatoj plaži!