Vatrogasci Mičevca apeliraju: „Pazite gdje parkirate, danas je gorjelo smeće, sutra može biti vaš dom!
Vatrogasci DVD-a Mičevec uputili su apel vozačima koji se učestalo nepropisno parkiraju ispred garaža i prostorija njihova vatrogasnog doma. Jučer je njihova pomoć bila potrebna na dvije intervencije, no na jednu od njih vatrogasci su kasnili zbog vozilima zablokiranog ulaza u njihovo spremište.
Prvu intervenciju DVD Mičevec imao je oko 15 sati kada je na poziv JVP-a došao pomoći u gašenju požara divljeg odlagališta otpada u Saima. Iz DVD-a napominju kako su istu lokaciju u posljednjih mjesec dana gasili već četiri puta, a jučer su u gašenju pomogli i vatrogasci DVD-a Kosnica i DVD-a Velika Mlaka.

Ubrzo je buknuo još jedan požar smeća i to u Prudincu.
-Baš kada smo se ponadali kako je za danas dosta, eto poziva da gori smeće u Mičevcu ,točnije Prudinec. Odlazimo s intervencije u Sasima te dolazimo na požar u Mičevcu gdje zajedno s Javnom vatrogasnom postrojbom grada Zagreba gasimo požar – opisali su vatrogasci dodavši kako su na tu intervenciju kasnili zbog nekulturnih vozača koji su im zablokirali ulaz u vatrogasno spremište.

-Na samu intervenciju smo morali malo zakasnit jer se naši operativni članovi nisu imali mjesta parkirat kod vatrogasnog spremišta, te su morali parking tražit okolo po mjestu – ogorčeno su izjavili vatrogasci, dodavši da se takav obrazac ponavlja već mjesecima:
-Naš parking je pun već mjesecima vozilima od stranih radnika koji su preplavili naše mjesto, a uz to i voze taksije, uz njih tu su i naši domaći „umjetnici” parkiranja koji zauzmu 4 parkirna mjesta. No ni to nije dovoljno, nego po završetku intervencije ne možemo ići svojim kućama jer ne možemo vratiti kamion u spremište jer nailazimo na parkirana vozila ispred garaže – požalili su se iz DVD-a Mičevec.

Stoga apeliraju na vozače da poštuju prometne znakove i vode računa o parkiranju.
-Ovim putem apeliramo na sve vozače da pogledaju znakove oko sebe i da se pridržavaju zakona, jer danas je gorjelo smeće a sutra može biti vaš dom – poručili su.
foto: DVD Mičevec
Galerija slika
Goranovo hranilište u Lazini Čičkoj pravi je restoran za ptičice tijekom zime. Hranite li ih i vi obratite pozornost na savjete stručnjaka
VG Čistoća do kraja siječnja odvozi borove, evo gdje ih možete odložiti
Postani vijećnik Dječjeg gradskog vijeća Grada Velike Gorice, otvorene prijave
Počele prijave za 117. Turopoljski fašnik: Gorica ulazi u Zemlju čudesa uz Mali fašnik, Geek Con i koncert Lidije Bačić!
Čuić i Fiolić u nastavku 'riješili' Radomlje, u subotu još jedna provjera
U Dobrilinoj zaustavljen pijani vozač, završio na sudu