Velikogorička policija sutra će pojačano nadzirati ponašanje vozača i pješaka na pješačkim prijelazima
23.07.2025. / Mirjam Petretić Coha
S ciljem zaštite najranjivije skupine sudionika u prometu, velikogorička policija će u četvrtak, 24. srpnja provesti preventivno - represivnu akciju „Zaštita pješaka“ od 07:00 do 15:00 sati.
Akcija će se provesti na gradskom području Velike Gorice, a cilj je poštivanje prometnih propisa od strane pješaka i prelaska kolnika preko obilježenog pješačkog prijelaza i mimo njega, kao i nepropuštanje pješaka od strane vozača na pješačkom prijelazu i mimo njega.
Iz policije apeliraju na vozače da poštuju prometne propise koje se odnose na propuštanje pješaka na pješačkom prijelazu, kao i poštivanje prometnih propisa od strane pješaka u cilju smanjenja prometnih nesreća s najtežim posljedicama jer su pješaci najranjivija skupina sudionika u prometu.
Zadnje objavljeno
Svjetski dan bolesnika u Domu zdravlja: Patronažne sestre mjerit će građanima tlak i šećer
Međugorac i Sučić iz UŠ Franje Lučića briljirali na natjecanju mladih glazbenika u Novom Marofu
Nesreća na D31 izbjegnuta zbog dobrih refleksa vozača: Opasnom vožnjom u suprotnom smjeru umalo skrivio sudar
Jelena Buchberger osvojila šesti uzastopni naslov prvakinje Hrvatske u badmintonu, sa sestrom Lucijom uzela srebro u parovima!
Usporeni start Udarnica u nastavak sezone: Izostanci, neefikasnost, ali i neke nove 'klinke'
Predavanje "Zdravim navikama protiv moždanog udara" večeras u Pučkom otvorenom učilištu