Velikogoričkom domu zdravlja novo vozilo za patronažnu službu, najavljena i energetska obnova
Dom zdravlja Zagrebačke županije od danas ima 6 novih vozila za potrebe patronažne službe ukupne vrijednosti 470.000 kuna. Jedno od njih dodijeljeno je i Ispostavi doma zdravlja Velika Gorica.
Ključeve dvaju vozila za ispostavu u Zaprešiću te ključeve po jednog vozila za ispostave u Jastrebarskom, Dugom Selu, Velikoj Gorici i Vrbovcu uručio je jutros u Jastrebarskom župan Stjepan Kožić.

-Obnavljanjem voznog parka osiguravamo kvalitetniju dostupnost zdravstvene zaštite, posebice patronažne službe koja je važna spona između naših sugrađana i liječnika u domovima zdravlja-rekao je župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić dodavši da je Županija samo za potrebe patronažne službe u posljednje četiri godine nabavila 46 novih vozila.
Većeslav Bergman, ravnatelj Doma zdravlja Zagrebačke županije naglasio je da su ovakva vozila „radna mjesta“ za 62 patronažne sestre, 20 sestara za kućnu njegu i 3 tima za palijativnu njegu.
-Osim u pomlađivanje voznog parka, ulažemo znatna sredstva i u dijagnostičke uređaje. Upravo ovih dana smo nabavili novi rendgen za Samobor i novi mamograf u Ivanić-Gradu- rekao je Bergman.
Spremna dokumentacija za energetsku obnovu Doma zdravlja
Govoreći o stanju zdravstva, župan Kožić osvrnuo se na problem nedostatka specijalista na nacionalnoj pa i županijskoj razini, ali i izrazio zadovoljstvo da je Županija uspjela atraktivnim paketom mjera privući ginekologa u Dugo Selo i pedijatricu u Samobor.
-Jedna smo od rijetkih županija u Hrvatskoj koja financira specijalističko usavršavanje i to za 9 mladih liječnika za što je Županija osigurala 1,3 milijuna kuna, dok ih se još 16 usavršava uz pomoć europskih sredstava. Osim u stručni kadar, znatna sredstva ulažemo i u energetske obnove domova zdravlja. S 10,3 milijuna kuna već smo obnovili domove zdravlja u Jaski, Zaprešiću i Vrbovcu, a dokumentaciju imamo spremnu za Veliku Goricu, Samobor i Ivanić-Grad-naglasio je Kožić.
(foto: Zagrebačka županija)
Lavovska pobjeda Kurilovca nakon senzacije u Kupu: Goziembah isključen u četvrtoj minuti, 'doktor' Furmek ponovno junak
Prof.dr.sc Dražen Lalić gostuje u Velikoj Gorici, predstavit će novu knjigu "Dvije kuće iznad mora"
MOST izabrao novo vodstvo, Goričanima funkcije u vrhu stranke
Izbori u goričkom HDZ-u: Izabran novi saziv Gradskog odbora
FOTO Svečano otvoren impozantan vatrogasni dom DVD-a Buševec: Novo poglavlje u priči vatrogastva dugoj više od stoljeća!
Carević: Zaslužili smo pobijediti, a preuzet ću na sebe što nisam stavio neke druge igrače u prvih 11...