Vlada proglasila kraj epidemije koronavirusa, maske više nisu obavezne niti u zdravstvenim ustanovama
11.05.2023. / Ivana Ćurić
Vlada Republike Hrvatske na današnjoj sjednici donijela je odluku o proglašenju prestanka epidemije bolesti COVID-19. Ukidaju se mjere Stožera civilne zaštite. Testiranje na koronavirusa više neće biti obavezno, kao niti nošenje maski u zdravstvenim i ustanovama socijalne skrbi.
Od prvoga slučaja u veljači 2020., u našoj se zemlji zarazilo više od 1.273.000 ljudi,a po evidenciji umrlo je 18.213 osoba.
-Važno je da iz ove velike zdravstvene ugroze, najveće pandemije u zadnjih 100 godina, izvučemo pouke u daljnjim suočavanjima s potencijalnim krizama ovoga tipa-poručio je premijer Plenković i dodao da će Hrvatski zavod za javno zdravstvo objaviti nove preporuke kako se ponašati u novim okolnostima u vezi toga virusa.
Zadnje objavljeno
HEP najavio radove: Bez struje u Kozjači, Šiljakovini i Velikoj Buni
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova
Završnica sezone Štoos teatra uz koncertno čitanje fragmenata dramskog i pjesničkog opusa Zorice Radaković
GO SDP-a obilježila Dan antifašističke borbe
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...