Zagrebačka županija ulaže 420 tisuća eura u projekte za zdravlje i humanitarne udruge
Zagrebačka županija dodijelila je u Jastrebarskom 420 tisuća eura vrijedne ugovore udrugama civilnoga društva koje se bave zdravstvenim, socijalnim i humanitarnim radom.
Temeljem provedenog natječaja sredstva su ostvarile 73 udruge koje će realizirati 74 projekta.

Riječ o projektima za djecu, umirovljenike, mlade, žrtve nasilja u obitelji, osobe s invaliditetom i niz drugih skupina kojima je zajednički cilj povećati kvalitetu života, poput projekta „Psihoteretana“, „Budi svoj...budi čist“, „Brini o sebi jer zdravlje počinje tvojom pažnjom“, „Pomoć i podrška žrtvama nasilja“, „Mobilne zlatne godine“ i dr.
Ugovore je predstavnicima udruga dodijelio zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec.
-Udruge su onaj segment društva koji najbolje prepoznaje potrebe na terenu, djeluju brzo, u najvećoj mjeri počivaju na volonterstvu i zato zaslužuju kontinuiranu financijsku podršku Zagrebačke županije - rekao je Kolarec, zahvalivši svim udrugama na prijavljenim projektima, radu i entuzijazmu kojim čine Zagrebačku županiju boljim, solidarnijim i ugodnijim mjestom za život. Kolarec je najavio kako će se uskoro održati i dodjela 100 tisuća eura vrijednih ugovora braniteljskim udrugama.

U ime prisutnih predstavnika udruga zahvalu na dodijeljenim sredstvima je uputila dopredsjednica Udruge djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji „Srce“, Valentina Nedelić.
-Zagrebačka županija uz udruge je kroz partnerstva, suradnju i financijsku pomoć, a mi obećavamo da ćemo svaku pruženu podršku pretvoriti u priliku za stvarnu promjenu života ljudi u našim zajednicama, osobito onih kojima je pomoć najpotrebnija - rekla je Nedelić.
U ime Grada Jastrebarsko, pročelnica Nadica Žužak, ujedno i članica Županijske skupštine Zagrebačke županije svim udrugama uputila je čestitku na dodijeljenim sredstvima i poželjela uspjeh u realizaciji projekata.
(Foto: Zagrebačka županija)
Mlade nade goričkog rukometa na prestižnom turniru u Kataloniji: Ovo je nagrada našim dečkima za naporan rad i odricanje tijekom cijele sezone!
Zbog radova na cjevovodu dio Mraclina u srijedu bez vode
Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena
Dajte svoje mišljenje o pravilima na gradskim grobljima: U tijeku javno savjetovanje o novoj odluci
Ljeto uz poklone u KTC-u u Velikoj Gorici: Posjetite supermarket i osvojite nagrade!
Velikogorički vinari opet uspješni na 58. izložbi vina kontinentalne Hrvatske