
Zapuštena betonska građevina u Vrančićevoj ulici konačno dobiva namjenu
Robusna betonska građevina koja već duže vrijeme stoji napuštena i zapuštena u Ulici Fausta Vrančića konačno bi trebala dobiti svoju namjenu.
Prostor s više od 30 tisuća kvadratnih metara koji je do sada uglavnom služio kao oaza grafitera preobrazit će se u moderan objekt u sklopu čega će se urediti i zelena površina oko nje.
Novi vlasnik zemljišta je tvrtka Modepack iz Zagreba, konkretno Odre, koja planira projekt preseljenja u Veliku Goricu. Iz tvrtke su potvrdili da su kupili zemljište i građevinu koja na njemu stoji, ispričavši se što u ovom trenutku u javnost ne mogu izaći s više informacija.
– U ovom trenutku možemo reći da ćemo preurediti i u funkciju dovesti građevinu i okolni prostor, a u realizaciju ćemo krenuti čim bude moguće. S više informacija izaći ćemo u sljedećih mjesec dana, nakon što cijela dokumentacija bude završena. Također, nakon preseljenja u planu su i nova zapošljavanja – kazali su iz tvrtke Modepack.
Riječ je o tvrtki koja se bavi proizvodnjom visoko kvalitetne ambalaže svih vrsta s e-Commerce primjenom, da više od 90 posto proizvodnje ide u izvoz, ali i da se baziraju na recikliranim materijalima i vode veliku brigu o okoliša.
Pojavile su se i informacije kako je kupljeno i zemljište odmah pokraj ovoga, na koje će doći zasad nepoznata tvrtka. Između ta dva zemljišta trebala bi se raditi i nova prometnica koja bi se nastavljala na već pripremljeni priključak nedaleko novog centra Hrvatske pošte. Krasili bi je drvoredi i biciklistička staza, a u sljedećoj fazi u planu je i izgradnja stambene zgrade na dijelu livade koji je još bliži cesti.
Galerija slika

Sportski duh od malih nogu: 300 velikogoričkih mališana stiže na 21. Olimpijski festival dječjih vrtića

Predstavljanje knjige "Zapisci turopoljskoga historika“ u povodu 800. obljetnice Plemenite općine turopoljske

Na parkiralištu u Kolarevoj s 2,54 promila oštetio dva automobila i pobjegao, policija ga pronašla i uhitila

Veliki uspjeh za Carevića i njegovu Goricu Ostvarili smo cilj i moram čestitati svojim igračima!

Prvoligaški ostanak proslavljen bodom protiv Hajduka: Pajaziti opet zabio, Krizmanić se oprostio od navijača

Get Together u Velikoj Gorici - judo inkluzija iz prve ruke: Svi dijelimo isti cilj – podržati, potaknuti i proslaviti različitosti kroz sport!
