Župan Kožić uručio prve ugovore za projekte komunalne infrastrukture gradova i općina
Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić uručio je predstavnicima 5 gradova i 9 općina 1,3 milijuna eura vrijedne ugovore za realizaciju projekata kojima se sufinancira izgradnja i održavanje objekata i uređaja komunalne infrastrukture.
Riječ je o prvom krugu dodjele ugovora za ovu namjenu, a za koji je na temelju javnog poziva na raspolaganju gradovima i općinama namijenjeno ukupno 2,3 milijuna eura.
Zahvalivši gradovima i općinama na osmišljavaju i prijavama kvalitetnih projekata na javne pozive i natječaje Zagrebačke županije, Kožić je istaknuo kako je ove godine za projekte gradova i općina u županijskom proračunu osigurano rekordnih 8,2 milijuna eura iz područja gospodarstva, poljoprivrede, prometa, komunalne infrastrukture, ruralnog razvoja i socijalne skrbi.
„Svjesni smo da potrebe na terenu često nadilaze mogućnosti lokalnih proračuna i zato iz godine u godinu povećavamo sredstva za potpore s ciljem osiguravanja ravnomjernog razvoja, zadržavanja stanovnika i stvaranja preduvjeta za gospodarski rast“, rekao je Kožić, dodavši kako osim kroz sufinanciranje projekata gradova i općina, Zagrebačka županija kontinuirano ulaže u prometnu infrastrukturu i putem Županijske uprave za ceste, a ove godine za tu je namjenu osigurano 3 milijuna eura.
U ime nazočnih predstavnika gradova i općina, gradonačelnik Zaprešića Željko Turk zahvalio na dodijeljenim sredstvima istaknuvši kako je Zagrebačka županija gospodarski najrazvijenija županija u Hrvatskoj, a da je upravo ulaganje u prometnu infrastrukturu jedna od najvažnijih pretpostavki gospodarskom razvoju.
Osim prometne infrastrukture, Zagrebačka županija kontinuirano diljem županije gradi i kapitalne objekte. Samo u ovom trenutku s gotovo 3 milijuna eura financira gradnju ambulanti u Kupljenovu i Rugvici, a sa 6 milijuna eura sufinancira izgradnju Centra za starije u Velikoj Gorici. S 3,3 milijuna eura financira izgradnju Glazbene škole u Samoboru te radionica za praktikum u zelinskoj srednjoj školi, dok se na 8 objekata provodi preko 21 milijun eura vrijedna energetska obnova škola i domova zdravlja.
Mlade nade goričkog rukometa na prestižnom turniru u Kataloniji: Ovo je nagrada našim dečkima za naporan rad i odricanje tijekom cijele sezone!
Zbog radova na cjevovodu dio Mraclina u srijedu bez vode
Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena
Dajte svoje mišljenje o pravilima na gradskim grobljima: U tijeku javno savjetovanje o novoj odluci
Ljeto uz poklone u KTC-u u Velikoj Gorici: Posjetite supermarket i osvojite nagrade!
Velikogorički vinari opet uspješni na 58. izložbi vina kontinentalne Hrvatske