
Županija reagirala: Stožer uredno funkcionira
Zagrebačka županija reagirala je novim informacijama na pisanje 24sata, koje smo prenijeli ovdje, na informacije da je ravnatelj Doma zdravlja Zagrebačke županije dr. Većeslav Bergman pozitivan na korona virus te da je i izolaciji zbog toga i krizni stožer.
Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije na čijem je čelu načelnik Nenad Babić uredno funkcionira i nije imao sastanak 19. ožujka, javljaju uz pojašnjenje situacije.
- Na taj dan sastanak je imao Županijski stožer za zdravstvo Zagrebačke županije i to radi organizacije rada u izvanrednim okolnostima. Podsjećamo Zagrebačka županija nema opće bolnice i ,,stožerne" zdravstvene ustanove u Zagrebačkoj županiji su u ovoj situaciji Dom zdravlja Zagrebačke županije, Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije, Zavod za hitnu medicinu Zagrebačke županije i Ljekarne Zagrebačke županije. Na sastanku je bilo 5 osoba koje su službeno pozvane na sastanak i sjedale su za stolom na udaljenosti 2 metra jedni od drugih te dvije osobe sa strane - stoji u pojašnjenju.
Nadalje, sve zdravstvene ustanove Zagrebačke županije rade normalno tj. prema uputama Kriznog stožera Ministarstva zdravstva. U Ispostavi Ivanić-Grad, područnoj ambulanti Križ dostupnost zdravstvene zaštite je u cijelosti organizirana, i rade 2 tima, ujutro i popodne.
Na kraju, reagirajući na informaciji da je čelnik stožerne županijske zdravstvene ustanove zaražen odgovorili su kako "Zagrebačka županija nije ovlaštena davati informacije o broju i imenima zdravstvenih djelatnika koji su u izolaciji ili su zaraženi koronavirusom". U svakom slučaju, ukoliko je pozitivan na bolest možemo samo poželjeti što prije ozdravljenje.

Carević odabrao kadar za Kranjsku Goru: Još tri tjedna priprema prije početak nove prvoligaške sezone

Kravarsko: Predložite zaslužne za javna priznanja Općine

"Mene moja djevojka tuče" - poslušajte novi singl Ivana Dvornekovića

Još dva dana za prijavu fotografija na natječaj "Photo Zagreb County"

FORMULA STUDENT treću godinu zaredom na poligonu u Mičevcu: "Velika Gorica je naša baza - središte tehnologija, znanosti i inovacija"

Buševčani i ove godine na Tamburaškoj noći u Maču, osvojili treće mjesto
