
Županija "spustila" gradu dodatnih 600 tisuća kuna za sanaciju potresa
Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost doznačio je 5 milijuna kuna Zagrebačkoj županiji za troškove sanacije šteta od potresa. Spomenuti iznos Zagrebačka županija dodijelit će gradovima i općinama, a dio će iskoristiti za sanaciju šteta na ustanovama kojima upravlja Županija.
Velika Gorica će od ovog programa dobiti 600 tisuća kuna dok općine Pokupsko i Kravarsko po 900 tisuća kuna, jednako kao i Zaprešić. Po 300 tisuća kuna usmjereni su prema Vrbovcu te općinama Križ i Pisarovina dok će 800 tisuća kuna biti za sanaciju ustanova Zagrebačke županije.
- Podsjećamo i kako je Vlada RH već doznačila Zagrebačkoj županiji 10 milijuna kuna za sanaciju šteta od potresa, a spomenuta sredstva već su dodijeljena gradovima i općinama - poručili su iz županije.
Radi se o 2,75 milijuna kuna koje su primile općine Pokupsko i Kravarsko, 1,5 milijuna kuna za Zaprešić te po milijun kuna za Veliku Goricu i Pisarovinu odnosno pola milijuna kuna za Ivanić-Grad i Jastrebarsko.

Gradići srušili lidera, Turopoljac novim slavljem preuzeo vrh, Polet ga prati u stopu, fešta Bune na još jednom gostovanju, Lukavec se vratio na pobjedničke staze

Dva komada Sedlačeka i jedan Furmeka za veliko slavlje Kurilovčana kod Trešnjevke

Slavlje u dramatičnom dvoboju u Varaždinu: Ceković predvodio, ključan doprinos Karaule i Sorića

Nesvakidašnji prizor: Konji prošetali prostorom Zračne luke Franjo Tuđman

FOTO Proslavljeno stoljeće vatrogastva u Okuju: "Ponosni smo na našu prošlost i nadamo se da će mladi tradiciju nastaviti"

CRO Race i ove godine stiže u Zagrebačku županiju: Ponajbolji svjetski biciklisti ponovno će projuriti i kroz Veliku Goricu
