Azeni u petom setu izmakla prva pobjeda

30.10.2017. / Sportska redakcija

Pred pedesetak gledatelja, u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici, odigrana je utakmica četvrtog kola 1. lige između ŽOK Azene i OK Brda iz Splita. Napeta igra je završena tek u petom setu, a konačni rezultat je glasio 2:3 za gošće.

Nakon serije od tri poraza od početka nove sezone, odbojkašice Azene, iako borbene, nisu uspjele doći do prve ovosezonske pobjede. Iako se igra može smatrati ujednačenom, gošće iz Splita u ključnim trenucima pokazale su veću čvrstoću i spremnost na preokret. Bez obzira na konačni rezultat, treba pohvaliti igru domaćina, čije su odbojkašice odigrale sjajan četvrti set i izborile tiebreak (5. set). Ipak, na razočarenje domaće publike, u zadnjem setu odbojkašice iz Splita odnijele su zasluženu pobjedu (7:15).

Azena trenutno ima jedan bod i nalazi se pri dnu tablice, a u idućem kolu čeka ju gostovanje kod odbojkašica OK Kostrena.

PRVA LIGA, 4. KOLO
ŽOK AZENA VELIKA GORICA – OK BRDA (Split) 2:3 (19:25, 25:23, 16:25, 25:21, 7:15)
ŽOK AZENA: Gašparina Dodić 1, Žaklina Baković 7, Anamarija Knezović 8, Valentina Radoš 9, Tena Špoljarić 10, Maja Majić 11, Doris Kliman 12, Dijana Topčić 13, Petra Dodić 16, Mila Lukić 18 (kapetan), Lucija Pokrajčić 19, Ana Visković 20
OK BRDA: Tea Gutović 1 (kapetan), Ema Kolarić 5, Sara Garac 6, Nora Dešković 7, Magdalena Glavina 8, Rudy Renko Ilić 9, Stela Vukasović 10, Valentina Maretić 11, Katarina Garac 13, Nikolina Klarić 15, Katarina Bogdanović 16, Antea Zekanović 17

Azeni u petom setu izmakla prva pobjeda Azeni u petom setu izmakla prva pobjeda Azeni u petom setu izmakla prva pobjeda