Ban Jelačić u nastavku ispustio dva gola prednosti, Kolarić 'džoker s klupe' Mraclina u završnici

20.09.2020. / Damir Žbulj

Veliki susjedski derbi Jelačića i Mraclina u sedmom kolu Jedinstvene županijske lige završio je bez pobjednika. Domaćin je u Vukovini na poluvremenu imao dva pogotka prednosti, ali su gosti uspjeli u nastavku doći do poravnanja. Heroj navijača bio je Hrvoje Kolarić, koji je u 90. minuti zabio za konačnih 2:2.

Filip Harambašić je već u 13. minuti ekipi Stefana Rajića osigurao početnu prednost, dok je osam minuta kasnije Josip Mihanović udvostručio vodstvo Jelačića.

Međutim, Marko Pancirov posložio je svoju momčad na poluvremenu, uveo Filipa Onića umjesto Ivančića i Mraclin je krenuo po izjednačenje.

Pola sata prije kraja Petar Milatović atraktivnim pogotkom smanjuje zaostatak, dok je gol Kolarića, koji je nedugo prije i ušao u igru umjesto Jurića, izazvao u finišu pravu erupciju oduševljenja gostujućih navijača.

Mraclinu je ovo prvi remi i deseti ovosezonski bod, dok je Ban Jelačić skupio tri boda manje.

U idućem kolu u Vukovinu stiže Strmec, dok Mraclin dočekuje Svetu Nedelju.

U nedjelju Klas u Mičevcu od 16.30 sati igra protiv Sloge, Turopoljac u Kučama u istom terminu dočekuje TOP iz Kerestinca, koji je u dosadašnjih šest nastupa upisao šest pobjeda. Lomnica igra na svom travnjaku protiv Naftaša iz Ivanića, dok je Poletu domaćin NK Strmec.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan, Josip Mihanović (Petar Krasnić 55'), Ivan Jambrešić, Ivan Smok (Krešimir Pajdić 67'), Mateo Nikić, Josip Miletić (Marko Rus 67'), Jurica Čumpek, Dominik Smolković (Teo Sremić 68'), Filip Harambašić (Miron Memić 55'), Antoni Prizmić. Klupa: Ivan Marković. Trener: Stefan Rajić.

NK MRACLIN: Josip Marić, Robert Petravić, Marko Ivančić (Filip Onić 46'), Josip Domitrović, Bruno Augustić (Domagoj Desput 74'), Josip Jurić (Hrvoje Kolarić 87'), Ivan Kos, Petar Milatović, Matej Skrbin, Bruno Dandić (David Golubić 90'+3), Hrvoje Šikić. Klupa: Sonny Boy Dražić, Juraj Cvetnić, Mario Kos. Trener: Marko Pancirov.

(Foto: NK Mraclin)