Bošnjak zaslužio nova dva naslova prvaka Hrvatske, Nina Vuković propustila osvojiti seniorsku medalju

01.03.2021. / Damir Žbulj

Dino Bošnjak iz Atletskog kluba Velika Gorica nastavio je svoju dominaciju osvojivši još dvije titule dvoranskog prvaka Hrvatske, na 1500 i 3000 metara.

Utrku na 1500 metara završio je s vremenom 4:04,49, što je puno slabije od njegovog najboljeg rezultata, ali je i dalje bilo dovoljno da iza sebe ostavi konkurenciju.

Bruno Belčić (AK Karlovac) je s vremenom 4:05,05 bio srebrni, a Ivan Vuletić (AK Kvarner Rijeka) brončani (4:06,50 ).

Dvostruko dulju dionicu prošao je za 8:22,39, ispred Lovre Nedeljkovića iz AK Slavonija-Žito Osijek (8:24,46) te Tomislava Novosela (8:25,87).

Borna Čeran (2:01,33 ) i Noa Tončinić (2:03,97) sudjelovali su u utrci na 800 metara. Završili su pri samom dnu poretka, ali i sam nastup u elitnoj seniorskoj konkurenciji zapažen je rezultat.

Priliku za natjecanja dobili su oni koji su ispunili normu Hrvatskog atletskog saveza, a među njima je bila i juniorka Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković, koja je u konačnici osvojila peto mjesto na 800 metara.

Trčala je 2:16,33, što nije njen najbolji rezultat, jer je prošli tjedan na istoj stazi srušila i svoj osobni rekord na ovoj dionici (2:12,72). Šteta, jer je Maja Pačarić(AK Dinamo-Zrinjevac Zagreb) za zlato trčala 2:12,82, srebrna je bila Ivona Zemunik (ASK Split) s 2:12,98, dok je broncu osvojila Kristina Dudek (AK Zagreb) s 2:13,43. Sve tri osvajačice medalja su osam, devet godina starije od Nine.

Ovim natjecanjem završila je dvoranska sezona u Hrvatskoj. Odluka Nacionalnog stožera civilne zaštite o relaksiranju epidemioloških mjera od 1. ožujka nije išla u smjeru u kojem su atletičari i atletičarke očekivali, odnosno da bi se mogla organizirati natjecanja u dvorani i za mlađe uzraste.

Hrvatski atletski savez nije tako u mogućnosti organizirati Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe dobne skupine, iako je to bila namjera. U HAS-u se sada okreću sezoni na otvorenom i nadaju se kako će se održati sva pojedinačna i ekipna PH i Kupovi. Već u subotu 6. ožujka u Slavonskom Brodu je na programu pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u trčanju na 100 km, a tjedan dana nakon toga na rasporedu su Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu u Varaždinu te Zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske u Splitu.