Brončana 'Kraljica šoka' Dora Krsnik brani boje Hrvatske i na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj
Naša sjajna velikogorička rukometašica Dora Krsnik, hrvatske reprezentativka, igračica francuskog prvoligaša Handball Plan de Cuquesa, pozvana je na završno okupljanje naših brončanih 'Kraljica šoka' pod vodstvom izbornika Nenada Šoštarića.
Hrvatice su lani oduševile rukometnu Europu, sjajnom igrom i osvajanjem brončane medalje na Europskom prvenstvu u Danskoj. Jedna od ključnih karika u tom uspjehu bila je i Dora Krsnik.
Ove godine ih u Španjolskoj čeka Svjetsko prvenstvo, smotra najboljih reprezentacija na kojem Hrvatske nije bilo deset godina.
Dora na okupljanje u Zagreb dolazi 22. studenog, a završne pripreme hrvatske rukometašice odradit će u Poreču, gdje će odigrati i dvije prijateljske utakmice sa Slovenijom.
Najveći uspjeh hrvatske ženske rukometne reprezentacije na Svjetskim prvenstvima je osvajanje šestog mjesta davne 1997. godine.
Izabranice Nenada Šoštarića će utakmice skupine G igrati u gradu Castellonu, a suparnice će im biti rukometašice Brazila, Paragvaja i Japana. Prve tri ekipe prolaze u nastavak natjecanja pa vjerujemo kako će među njima biti i Hrvatska.
Na reprezentativnom popisu, uz Velikogoričanku Doru, još su i Tea Pijević, Ivana Kapitanović, Lucija Bešen, Paula Posavec, Andrea Šimara, Ana Turk, Josipa Mamić, Lara Burić, Katarina Ježić, Ana Debelić, Ćamila Mičijević, Larissa Kalaus, Valentina Blažević, Dejana Milosavljević, Stela Posavec, Dora Kalaus, Ivan Dežić i Tena Japundža.
(Foto: HRS, Jozo Cabraja / kolektiffimages)
Pomrčina Sunca u objektivu goričkog fotografa Gorana Jakuša: „Najdraže mi je slikati prirodu, a ovaj fenomen bio je posebno iskustvo“
Gradsko vijeće sastaje se u utorak, na Dnevnom redu 21 točka
SDP izrazio nezadovoljstvo uslugom HEP-a u Velikoj Gorici
Uznesenje Marijino – Velika Gospa: Posebno svečano u Vukovini, dolazi velik broj hodočasnika
Carević: Hajduk, kao i svaka ekipa, ima svoje nedostatke i nadam se kako ćemo ih iskoristiti
Grad Velika Gorica stavio se na raspolaganje za pomoć Omišu