Brozović i Budimir u osmini finala Eura: Vatreni u ponedjeljak igraju u Kopenhagenu

23.06.2021. / Damir Žbulj

U odlučujućoj utakmici za prolazak u osminu finala Europskog nogometnog prvenstva hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Škotsku u Glasgowu rezultatom 3:1!

Bila je to Hrvatska kakvu dugo nismo vidjeli, možda još od Svjetskog prvenstva u Rusiji i pohoda na povijesno srebro.

🔴⚪️ Dobro jutro! Koliko ste uživali u današnjoj jutarnjoj kavi s okusom pobjede? ☕️ #EURO2020

Posted by Hrvatski nogometni savez on Tuesday, June 22, 2021

Predvodio je kapetan Luka Modrić, koji je odigrao partiju za pamćenje i zabio je fantastičan pogodak za 2:1 prednost, ali važnu ulogu u slavlju Vatrenih imao je i naš Okujac Marcelo Brozović, koji se protiv Škota vratio u početnu postavu te je odigrao vrhunski...

Pokrivao je leđa Modriću, odradio je odličan posao u defenzivi, ali je i dijelio sjajne lopte svojim suigračima.

Prvi gol majstorski je zabio Nikola Vlašić u 17. minuti, ali je Škotska uspjela u finišu prvog poluvremena izjednačiti. Kapetan je pola sata prije kraja spektakularnim pogotkom zaključio izvrsnu akciju Vatrenih, a Ivan Perišić je u 77. minuti potvrdio pobjedu [VIDEO] koja nas je 'pogurala' na drugo mjesto skupine D, iza Engleske, a ispred Češke

⬇️ #EURO2020, Skupina D ⬇️ 1⃣ Engleska 7 2⃣ Hrvatska 4 3⃣ Češka 4 4⃣ Škotska 1 🗓️ Hrvatska će 28. lipnja u Kopenhagenu igrati protiv drugoplasirane momčadi Skupine E! #EURO2020

Ovakva Hrvatska bez straha ide u osminu finala, koje će se u ponedjeljak 28. lipnja igrati u danskom Kopenhagenu.

Protivnika ćemo saznati nakon posljednjeg kola u skupini E, u kojoj i Španjolska i Švedska i Poljska i Slovačka mogu završiti na drugoj poziciji i biti nam prepreka za ulazak u četvrtfinale.

Ante Budimir i ovaj je dvoboj odgledao s klupe, Dalić još uvijek na Euru nije koristio njegove usluge, ali Velikogoričanin čeka svoju priliku, nove izazove i ne sumnjamo da će biti spreman pomoći u bilo kojem trenutku...

Možda već u ponedjeljak u Kopenhagenu, kad će Vatreni imati i ogromnu podršku svojih navijača! Ugostiteljski objekti u Velikoj Gorici su i za vrijeme utakmice protiv Škotske bili puni, atmosfera je po terasama bila užarena, no, sada će sasvim sigurno i puno turopoljskih ljubitelja nogometa 'potegnuti' do Danske kako bi uživo bodrilo svoje sportske junake! Aktualne svjetske viceprvake!