Buna nastavlja maksimalno, Mladost u Obrezini napunila mrežu Kupe, Dinamo u Novom Čiču 'iskontrirao' Posavec, Vatrogasac i dalje na 'nuli'

19.09.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Bune nastavili su svoj fantastičan ovosezonski niz, jer su i petom nastupu u Jedinstvenoj 1. ŽNL upisali i petu pobjedu. Slavili su na gostovanju u Vezišću kod Milke Trnine s 2:1, a oba pogotka zabio je Justin Ngangue...

Domaću obranu probio je pola sata prije kraja, a nakon što je Podgorski u 70. minuti zabio za izjednačenje, Kamerunac na privremenom radu u Buni je ubrzo poentirao još jednom, za nova tri boda svoje ekipe.

Za Bunu su igrali Luka Kovač, Joel Yetna, Stjepan Kalisar, Mario Kožul, Matko Đurašin, Robert Vukašinec, Danny Škojc, kapetan Robert Huđber, junak Justin Ngangue, Jurica Ruklić, Nikola Šebek te Antonio Mrkonjić, Josip Muža, Franjo Sovina i Patrik Matošević, koji su ušli s klupe.

Obrezinska Mladost je deklasirala Kupu iz Pokupskog, a završilo je 7:0 za domaće nogometaše. Domagoj Šuk postigao je hat-trick, dva komada dodao je Noa Šalković, a po jednom su pogodili i Gabriel Ćurić i kapetan Smajić. Za Mladost su igrali Tin Kerkez, Gabriel Ćurić, Domagoj Šuk, Tomislav Lacković, Šimun Matić, Duje Tomašević, Adis Smajić, Fran Kunić, Noa Šalković, Alan Pejak, Noa Memić te Bruno Bekavac, koji je umjesto Kunića ušao još krajem prvog dijela, pa Leon Đurašin, Filip Jurić, David Babić, Marko Kovač i Marko Nikolić. Za Kupu su krenuli Tomislav Sečenj, Robert Bašić, Marijan Petković, Leon Lukinić, Ivica Petković, Davor Belečić, Ivan Belečić, Gabrijel Zlodi, Tihomir Sečenj, Marko Jelekovac i Leonardo Brajković, dok su Ivan Ilijević i Tihomir Markuz ušli s klupe. Tihomir Sečenj je posljednjih 20-ak minuta među vratnicama prepustio Dubravku Kuševiću. U završnici su igrači Kupe izgubili živce, kapetan Ivica Petković je nasrnuo na suca Ivana Mirenića, a Gabrijel Zlodi je zaradio dvije javne opomene zbog prigovora na sudačke odluke...

Lokalni okršaj Dinamo-Hidrela i Posavca također je završio domaćim slavljem. Gosti su imali posjed, a Dinamovci su iz kontranapada stigli do 3:1 pobjede.

Luka Džoić Balabanić je razveselio navijače u Novom Čiču već u trećoj minuti, a Mario Pavlović je sredinom prvog dijela povećao prednost. Početkom nastavka je Hrvoje Delač smanjio zaostatak, ali je Pavlović brzinski vratio Dinamo na dva gola razlike, što je bio i konačni ishod ovog dvoboja.

Za Dinamo Hidrel su igrali Ivan Šimić, Filip Čurla, Luka Džoić Balabanić, Nikola Beljan, kapetan Filip Đuksi, Hrvoje Štivić, Bruno PRavdić, Filip Žarina, Mario Pavlović, Leo Hemen, Marko Kadoić, kao i Ivan Balenović, Dinko Škrtić, Hrvoje Babić i Fabrizio Hrkovac. U početnoj postavi Posavca bili su Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Marko Ćevid, Matija Breščaković, Ivan Lucin, Dino Kralj, Petar Milatović, Luka Koljević, Ante Brtan, Noa Prosenjak i Domagoj Desput, dok su s klupe ušli Alen Breščaković, Hrvoje Delač, Martin Žugaj i Filip Musolli.

Turopolje je s 3:0 poraženo u Banovu kod Jelačića, dok je Vatrogasac i dalje na nuli s pet poraza, nakon što je na terenu u Kobiliću s 4:1 slavila Pušća. Jedini gol za domaće zabio je Mateo Mikulčić u 32. minuti dvoboja. Bila je to neizvjesna i zanimljiva utakmica u kojoj su gosti tek u završnici s dva pogotka prelomili dvoboj na svoju stranu, kad je Vatrogasac ostao bez isključenog Dominka Kalisara.

Šesto kolu u subotu otvara Turopolje, na svom travnjaku od 16.30 sati protiv Dinama iz Jakovlja. u nedjelju u istom terminu Posavec u Leknenom dočekuje obrezinsku Mladost, u dvoboju prvog i posljednjeg Buna je domaćin Vatrogascu, Kupa gostuje u Banovu, a Dinamo Hidrel igra kod Rakovca.