Buna sa sve četiri pobjede predvodi Jedinstvenu 1. ŽNL: Ove srijede u Novom Čiču gostuje Posavec, u Obrezinu stiže Kupa

18.09.2024. / Damir Žbulj

Ove srijede na rasporedu je već peto kolo Jedinstvene 1. ŽNL, a zakazana su i dva lokalna okršaj, jer kod Dinama u Novom Čiču gostuje Posavec, a u Obrezinu kod Mladosti stiže Kupa.

Doma još igra i Vatrogasac, u Kobilić stiže NK Pušća, dok maksimalna Buna gostuje u Vezišću kod Milke Trnine, a Turopolje kod Jelačića u Banovu. Svi susreti počinju u 17 sati.

Turopolje je u prošlom kolu uspjelo dobiti obrezinsku Mladost, a jedini gol na utakmici po iznimno zahtjevnom terenu i kišovitom vremenu zabio je Antonio Lozić, sredinom prvog dijela.

Za Turopolje su igrali Culović, Kapović, kapetan Mislav Ceković, Zdunić, Benke, Karlović, Perić, Lozić, Tomislav Lučić, Jambrešić, Kos te Reščić, Golubić, Krešimir Lučić, Ivanković, Josić i Anđelić. U prvih 11 Mladosti bili su Kerkez, Ćurić, Šuk, Lacković, Matić, Tomašević, kapetan Smajić, Kunić, Šalković, Bekavac i Noa Memić, dok su priliku s klupe dobili Caganić, Jurić, Nikolić, Turković, Babić i Kovač.

U četvrtom kolu je u Novom Čiču gostovala Kupa, a dvoboj je završio bez pobjednika, rezultatom 3:3. Gosti su u tri navrata imali prednost, ali na kraju nisu uzeli sva tri boda nego su se morali zadovoljiti remijem. Ivan Belčić je probio domaću obranu u 15. minuti i tim rezultatom se otišlo na predah. Početkom nastavka je izjednačio Mario Pavlović, ali je ubrzo Belečić vratio vodstvo na stranu ekipe iz Pokupskog. Pola sata prije kraja Filip Đuksi vraća utakmicu u egal, ali je nekoliko minuta kasnije Tihomir Sečenj zabio za Kupu, koja je od 54. minute igrala bez isključenog Valentina Jankeša...

Zbog prigovora na odluku suca Tihomira Čunčića zaradio je drugu javnu opomenu.

Ipak, nije to bio konačni rezultat, jer je Marko Kadoić u 86. minuti uspio Dinamovcima osigurati bod.

U početnoj postavi Dinama bilo su Ivan Šimić, mladi 16-godišnji Vanja Martin Kvakan, koji je u 33. minuti zbog ozljede glave morao prepustiti svoje mjesto 19-godišnjem Filipu Žarini, pa Ivan Smilović, Dinko Škrtić, Luka Džoić Balabanić, kapetan Filip Đuksi, Juro Varivoda, Hrvoje Štivić, Hrvoje Babić, Leo Hemen i Marko Kadoić, dok su priliku s klupe dobili još i Filip Čurla, Mario Pavlović, Fabrizio Hrkovac, Ivan Balenović i Niko Groznica. Za Kupu su igrali Tomislav Sečenj, Robert Bašić, Marko Jelekovac, Valentin Jankeš, kapetan Ivica Petković, Davor Belečić, Ivan Belečić, Gabrijel Zlodi, Tihomir Sečenj, Marijan Petković, Leonardo Brajković te Leon Lukinić, koji je pola sata prije kraja ušao umjesto Zlodija.

Nogometaši Bune su na svom terenu upisali novu pobjedu, četvrtu u svom četvrtom nastupu, a ovaj put su s 3:1 su bili bolji od Dinama iz Jakovlja, u derbiju ovog kola. Nikola Šebek je poentirao prvo u šestoj pa onda i u 25. minuti i tih 2:0 je bio rezultat na poluvremenu. Matos je u 64. minuti smanjio zaostatak, ali je nekoliko minuta kasnije Justin Ngangue s bijele točke ponovno domaće vratio na dva razlike i Buna je tu prednost sačuvala do kraja...

U prvih 11 bili su Luka Kovač, Joel Yetna, Stjepan Kalisar, Robert Zlodi, Matko Đurašin, Robert Vukašinec, Josip Rovišan, Justin Ngangue, Jurica Ruklić, Nikola Šebek, dok je kapetanski predvodio ekipu Robert Huđber.

Vatrogasac je kod Pribića , u zanimljivom dvoboju sa čak osam pogodaka, poražen rezultatom 5:3. Domaći su poveli već u drugoj minuti, ali je u 15. izjednačio Leon Badrić. Pribić u finišu prvog dijela zabija još dva komada, prvo iz penala preko Puškara, a onda je ponovno strijelac Leon Sedlar. Početkom nastavka Mato Barišić smanjuje zaostatak ekipe iz Kobilića, ali domaći i nakon toga nisu popustili. Patrik Beketić je u 68. minuti zabio svoj prvi pogodak, a iako je desetak minuta prije kraja Mateo Mikulčić vratio nadu Vatrogascu, Beketić u 86. postavlja na konačnih 5:3.

Posavec je na svom terenu minimalno poražen od Lonje, a presudio je gol Dimovića u 83. minuti susreta.

Nakon četiri odigrana kola jedino Buna ima sve četiri pobjede, a s druge strane ljestvice Kupa je do prvog boda stigla u Novom Čiču, dok je Vatrogasac jedina ekipa koja je još uvijek na nuli.