Cedevita se uozbiljila nakon +4 Gorice

09.03.2017. / Sportska redakcija

U zaostaloj utakmici 17. kola A-1 lige Cedevita je u Domu sportova očekivano svladala Goricu sa 92:70. Domaći trener Veljko Mršić u ovom susretu nije računao na Tonija Katića, Mirzu Begića i Filipa Krušlina, pa su tako iz druge ekipe povučeni Roko Rogić, Markus Lončar i Ivan Vučić.

Mlaki ulazak domaće momčadi u susret Gorica je iskoristila te je prvu četvrtinu riješila u svoju korist (22:21), da bi u 13. minuti igrači trenera Borisa Džidića imali vodstvo od 28:24. No, do odlaska na odmor domaćini rade seriju 20:5, te na odmor odlaze s prednošću od 44:33 čime su riješili i sve nedoumice oko pobjednika ako ih je uopće i bilo. Nastavak susreta bio je tek formalno odrađivanje susreta u kojem su se u redovima Cedevite svi igrači upisali u strijelce.

Najučinkovitiji su bili Miro Bilan s 15, te Ryan Boatright s 14 poena, dok je Goricu predvodio Ante Mašić koji je s 22 ubačaja bio i najučinkovitiji igrač utakmice.