David Livada prvak Hrvatske, Tena Martinac i Noa Tončinić srebrni

11.02.2019. / Damir Žbulj

Novi sjajni rezultati za velikogoričku atletiku!

David Livada iz Atletskog kluba Velika Gorica osvojio je kadetski naslov dvoranskog prvaka Hrvatske u utrci na 1000 metara!

Ciljem je prošao u vremenu 2:48,57, gotovo tri sekunde ispred drugoplasiranog Lucijana Avdića iz AK Dinamo-Zrinjevac.

Noa Tončinić (AK Velika Gorica) osvojio je srebro na 3000 metara s vremenom 9:49,07. Brončani Tihon Salopek (AK Svetice) trčao je 9:50,16, dok je naslov prvaka uvjerljivo osvojio je Antonio Ban (AK Kvarner Rijeka).

Sjajna je bila i Tena Martinac iz Maraton kluba Velika Gorica, koja je u konkurenciji mlađih kadetkinja na 800 metara s vremenom 2:30,16 osvojila naslov
viceprvakinje Hrvatske i srebrnu medalju. U dramatičnoj utrci Zlatna je bila Katarina Kljaić iz AK Svetice s 2:30,11, što je i novi hrvatski rekord.

Uspjeh su upotpunile i Klara Martinčević (AK Velika Gorica), koja je utrku završila kao četvrta (2:32,09 ) i Livia Debelić koja je ciljem prošla odmah iza nje
(2:32,20). Hana Tašaković (MK Velika Gorica) je s 2:33,18 bila sedma, a njena klupska kolegica Tena Petračić osma (2:33,29 ). Ema Vuković (MK Velika Gorica) završila
je na 13. poziciji.

Mislav Jurenec iz Maraton kluba Velika Gorica natjecao se u bacanju kugle (4 kg) i s daljinom 6,81 metara zauzeo je 11. mjesto. Lucija Kišić i Manuela Mičić
sudjelovale su na utrci od 200 m. Manuela je utrku završila u vremenu 32,63, a Lucija u vremenu 33,63. Anja Petračić je nastupila u utrci na 600 m te ostvarila
rezultat 1:59,47.

Mlađi kadet Ivan Toma Aščić (MK Velika Gorica) je utrku na 200 m završio s vremenom 32,66 te je osvojio ukupno 26. mjesto. Iva Papak Karlović je istu dionicu
istrčala za 30,68 te zauzela ukupno 17. mjesto. MK Velika Gorica još su predstavljale Tara Petračić (32,10), Zeta Hećimović Obradović (32,62), Paola Petrović (33,14)
i Brigita Grčić (37,49).

Mara Goluža (AK Velika Gorica) je utrku na 600 metara u konkurenciji kadetkinja završila s vremenom 1:57,06.