Dino Bošnjak viceprvak Balkana!

20.09.2020. / Damir Žbulj

Novim velikim uspjehom može se pohvaliti naš sjajni velikogorički atletičar Dino Bošnjak, koji je u dresu hrvatske reprezentacije na Prvenstvu Balkana u rumunjskom Cluj-Napoci osvojio srebrnu medalju!

Dino je dramatičnu i uzbudljivu utrku na 1500 metara završio na drugom mjestu s vremenom 3:47.82, iza Armenca Mkrtchyana (3:47.60), a ispred Mehmeta Celika iz Turske (3:47.98).

Istaknuti član AK Velika Gorica u nedjelju će nastupiti u svojoj 'dražoj' disciplini, duplo duljoj dionici na 3000 metara.

Prvog dana natjecanja na Prvenstvu Balkana od hrvatskih reprezentativaca još je Marko Čeko u skoku u dalj osvojio zlato (7,88 metara), dok je Bojana Bjeljac na 3000 metara oko vrata stavila broncu (9:26,93).