Dujić, Čakarić i Ceković napunili i varaždinsku mrežu, Gorica suvereno juri prema Ligi za prvaka

14.10.2024. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice nastavili su sa sjajnim ovosezonskim partijama, a to je osjetio i Varaždin, koji nije mogao odgovoriti na brzi ritam i kvalitetnu igru ekipe pod vodstvom Mateja Miškovića.

U Graberju je prava neizvjesnost trajala prvih 20-ak minuta, a nakon toga je Gorica još malo stisnula svoje redove i na predah otišla s pet golova viška. U nastavku je prednost narasla i na osam razlike, a nije bilo panike niti u završnici, kad je Varaždin iskoristio malo opuštanje i stigao na samo 'minus četiri'. Mišković tada zove minutu predaha, Dujić zabija dva u nizu i domaći su ostali bez ikakve nade u pozitivan ishod.

Završilo je 27:31, uz devet komada ponovno raspucanog Jakova Dujića. I ovaj put su mu se priključili i Juro Čakarić sa sedam golova i kapetan Ceković, koji je dodao šest, uz sedam obrana Marina Sorića i četiri Mislava Turčića. Obojica us obranila i po jedan sedmerac te su vratari opet bili važan dio novog uspjeha.

Varaždince je predvodio bivši reprezentativac Ivan Sršen sa šest golova, a domaći vratari imali su 13 obrana. No, nije bilo dovoljno...

Sjajan je pogled na ljestvicu nakon šest odigranih kola, jer Gorica ima pet pobjeda i očekivani poraz kod Nexea u Našicama te je na najboljem putu prema ostvarenju ovosezonskog cilja, a to je plasman u Ligu za prvaka, među šest najboljih klubova Hrvatske, gdje kvalitetom i pripada.

U idućem kolu na rasporedu je domaći dvoboj s Moslavinom, kad će se u svoj grad vratiti Ivan Laljek, ikona goričkog rukometa, no, ovaj put u 'krivom' dresu.