Dujićevih 11 nije bilo dovoljno, Fran Tomašić 'svojoj' Gorici zabio četiri komada

27.11.2022. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice upisali su u Varaždinu svoj četvrti poraz sezone, iako su na poluvremenu imali tri pogotka viška...

U dvoboju s iznenađujuće puno postignutih golova Goričani su u finišu prvog poluvremena uspjeli osigurati solidnu prednost, ali je domaći u samo pet minuta igre u nastavku uspio ponovno uhvatiti priključak.

U drugom poluvremenu vodila se velika borba izjednačenih suparnika, no, Varaždinci desetak minuta prije kraja dolaze do ključne razlike. Upravo je Fran Tomašić, Goričanin u varaždinskim redovima, šest minuta prije kraja pogodio za velikih 'plus četiri', zaostatak koji gosti nisu uspjeli nadoknaditi.

Nije se u završnici ekipa Andrije Nikolića predala, nego je pokušala izvući barem bod, kao što je to uspjela napraviti i proteklog vikenda u Metkoviću, međutim, domaći navijači ipak su slavili pobjedu u Graberju.

Jakov Dujić je svoj 11. pogodak postigao na ulasku u posljednju minuti za 39:38 na semaforu, ali rezultat se dok kraja više nije mijenjao. Varaždinci su nakon minute predaha pogodili okvir gol, a posljednji napad Gorice za izjednačenje zaustavio je vratar Tin Herceg, koji nije dopustio Dujiću da ispadne junak ovog dramatičnog dvoboja.

Zadraninu Dujiću priključio se kapetan Ceković s osam golova, Juro Čakarić dodao je šest komada, dok je Tin Tomljanović precizan bio pet puta. Povratnik Sladoljev je imao tek četiri obrane (4/27), dok je Turčić zaustavio jedan sedmerac, ali nije bio uspješan u preostalom vremenu koje je proveo među vratnicama (1/17).

Herceg je na kraju imao pet uspješnih intervencija, ali ona posljednja je osigurala bodove Varaždinu. Preostala dva domaća vratara imala su još četiri obrane . Petar Sklepić 'terorizirao' je goste s devet golova, bez promašaja, dok je savršen učinak imao i Tin Šestak, koji je dodao šest golova.

Mladi 19-godišnji Fran Tomašić je u Gorici bio nezadovoljan statusom, a svom bivšem klubu je zabio četiri pogotka!

Nemilosrdan ritam nastavlja se već u srijedu od 19 sati, kad u srednjoškolsku dvoranu na derbi i važan okršaj u borbi za Ligu za stiže Dubrava, dok iduće subote Gorica igra svoj prvi dvoboj trećeg kola EHF Europskog kupa, u Slovačkoj protiv MSK Povazške Bystrice, lidera tamošnjeg prvenstva.