Dva kola do ostvarenja sna o tituli prvaka Hrvatske: Pioniri Gorice golovima Kožine i 'Franje' Echuea dobili i Varaždin, Hajduk 'kiksao' protiv Rudeša

26.04.2024. / Damir Žbulj

Nakon što su u prošlom kolu s 2:1 na gostovanju dobili Lučko, golovima Jana Cindrića i Elisandra Kožine, pioniri Gorice su identičnim rezultatom na domaćem terenu dobili i Varaždin te su samo dva kola udaljeni od nevjerojatnog uspjeha i ostvarenju sna o osvajanju naslova prvaka Hrvatske.

Dečki koje s klupe sjajno vodi Boris Trivunov trenutno su na vrhu ljestvice s 55 bodova, sedam više od vršnjaka Hajduka i Lokomotive, koji ipak imaju i utakmicu manje.

Protiv Varaždina su pioniri Gorice poveli već u petoj minuti, novim pogotkom Elisandra Kožine, no, gosti su u 15. minuti došli do izjednačenja, golom Lovre Mikulčića.

Ključni trenutak dogodio se u 61. minuti, kad je sviran kazneni udarac za domaće, a siguran realizator s bijele točke za konačnih 2:1 bio je Francis Chinedu Echue.

U sudačkoj nadoknadi je kapetan Gorice Luka Čolić zaradio drugu javnu opomenu pa je morao malo ranije u svlačionicu, međutim, Gorica je u preostalom vremenu uspjela sačuvati svoju pobjedu.

U prvih 11 bili su vratar Karkachov, kapetan Luka Čolić, Elisandro Kožina, Maro Radujković, Dario Župetić, Jakov Miholić, Jan Cindrić, Francis Chinedu Echue, Ivan Bilobrk, Juraj Frigan i Luka Drčelić, dok su s klupe ušli Marko Rezek, Emanuel Hranilović, Fabio Čagalj, Gabriel Šebek,m Stjepan Prahir i Ante Miletić, dok je bez minuta jedino ostao rezervni vratar Grahovac.

Dobro im je došao i posrtaj vršnjaka Hajduka, koji su u aktualnom 24. kolu odigrali tek 0:0 s Rudešom. Pioniri splitskog kluba će u srijedu odigrati zaostali dvoboj kod Istre 1961, a u posljednja dva kola gostuju i kod Sesveta te igraju doma protiv Lučkog. Goricu idućeg vikenda čeka gostovanje kod Solina, a na kraju dečke čeka domaći dvoboj s Rijekom. U igri je još i Lokomotiva, koja u nedjelju igra protiv Osijeka, a onda još gostuje kod Rijeke i igra s Dinamom.