Dva komada Hajduka i jedan Rajiča u mreži Inkera za idealan start Mraclina u novu sezonu, Gradići podbacili protiv Stupnika

26.08.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina na idealan su način započeli novu sezonu u 4. NL Podskupina B, uvjerljivom 3:0 domaćom pobjedom nad zaprešićkim Inkerom, koji je nakon brojnih zavrzlama ipak zaigrao u ovom rangu natjecanja, a na u 3. NL Centar umjesto Lukavca, kako su to na sve moguće načine pokušali napraviti.

Imali su i gosti svoje prilike, ali sve u svemu, Mraclinci su pokazali svoju snagu na obje strane terena te su zasluženu uzeli sva tri boda.

Možda i ključan je bio pogodak Igora Hajduka u samom finišu prvog dijela, a dvoboj je usmjerio gol Ivana Rajiča na startu nastavka...

Sve dvojbe su otklonjene u 78. minuti, kad je Hajduk svojim drugim zgoditkom zapečatio gostujuću sudbinu.

Ekipa pod vodstvom Marka Biljana je od prvog kola krenula jako te je istaknula svoju kandidaturu za najviše pozicije. U prvih 11 bili su Ivan Zagorac, Dominik Smolković, Jurica Brdek, Filip Dianežević, Juraj Ivaković, Ivan Rajič, Igor Hajduk, Matej Godinić, Bruno Dandić, Marko Rakas i Toni Borovac. Biljan je u nastavku napravio sve moguće zamjene, a ušli su i Ivan Kaurin, Ivan Kos, Domagoj Matić, Marin Sudar, Marko Đurašić i Petar Grižić. Na klupi je ostao tek mladi rezervni vratar Karlo Matejčić.

Gradići se nisu proslavili na startu sezone, a nakon ispadanja u Županijskom kupu od nižerangiranog Pribića izgubili su i u prvom prvenstvenom kolu, doma od Stupnika. Već na poluvremenu su gosti imali tri pogotka viška, a na kraju je završilo s neugodnih 0:5 na semaforu. Zoran Tomčić nije imao na raspolaganju nekolicinu važnih igrača, ali njegova momčad se, bez obzira na to, nije baš proslavila.

Marko Galić postigao je hat-trick u prvom dijelu, a posao su u nastavku završili Petar Kovačević i Davor Jozić.

U početnoj postavi domaćih bili su vratar Dario Fras te Marko Župetić, Marko Lovrić, Petar Lucijan Čurek, Marko Preradović, Patrik Posavec, Stjepan Pralas, Josip Raković, Patrik Vojnić, Meheza Baross Ahouloumeni i Nikola Cindrić, a nisu pomogli niti ulasci Davida Posavca, Krešimira Budimira, Vida Belčića, Moustafe Kasima, Gabriela Lukaca i Tomislava Keremendija.

Gradići se mogu nadati boljem izdanju u idućem nastupu, na gostovanju kod Vrbovca, koji je na startu sezone doma s 2:1 bio bolji od Zeline, uz gol 'našeg' Jurice Kovačića. Mraclin u istom terminu, u subotu od 17.30 sati, gostuje u Lekeniku.