Dva srebra i dvije bronce za Tenu Petračić i Liviju Debelić na kadetskom prvenstvu Hrvatske!

29.06.2020. / Damir Žbulj

Sjajne rezultate nastavile su ostvarivati mlade trkačke nade Maraton kluba Velika Gorica.

U Varaždinu je održano kadetsko prvenstvo Hrvatske, a MK Velika Gorica i njihovu Atletsku školu predstavljalo je čak 16 mlađih i starijih kadetkinja i kadeta.

Najvrjedniji rezultat ostvarila je sjajna Tena Petračić (2007.) u disciplini 400 metara za mlađe kadetkinje, u konkurenciji još 37 natjecateljica Osvojila je drugo mjesto i titulu viceprvakinje Hrvatske s vremenom 1:02:22, što je i novi klupski rekord za mlađe kadetkinje na ovoj dionici.

Odlična je bila i njena klupska kolegica Livia Debelić (2007.), koja je ciljem prošla odmah iza Tene, s osobnim rekordom 1:03:14, čime je zaslužila brončanu medalju!

Fantastična Tena je i na dvostruko duljoj dionici osvojila srebrnu medalju s vremenom 2:24,53, što je također osobni i klupski rekord, dok je Livia i na 800 metara ponovila uspjeh (2:31,29) te se popela na treću stepenicu pobjedničkog postolja!

Nastupila je i Zeta Hećimović Obradović, koja na 400 metara za deseto mjesto istrčala 1:08,80 i također postavila svoj novi osobni rekord, dok je na 800 metara s 2:38,59 osvojila osmo mjesto. Lucija Breljak je utrku završila u vremenu 2:51,56, a Brigita Grčić je istrčala 2:54,96.

Lucija Breljak je dionicu od 800 metara u konkurenciji mlađih kadetkinja završila s vremenom 2:51,56 i 19. pozicijom, dok je Brigita Grčić istrčala 2:54,96.

Na utrci 60 metara od ukupno 65 sprinterica nastupile su Tara Petračić (vrijeme 8,83 i novi klupski rekord), Chiara Menalo (vrijeme 8,95 i novi osobni rekord) i Paola Petrović (vrijeme 9,17 i novi osobni rekord). Mlađe kadetkinje u sastavu Livia Debelić - Tara Petračić - Tena Petračić - Chiara Menalo nastupile su i na štafeti 4×60m te su osvojile peto mjesto s vremenom 33,21 i tako postavile novi klupski rekord.

Od mlađih kadeta MK Velika Gorica Vito Jukić je prvog dana natjecanja nastupio na utrci od 400 m te postigao rezultat od 1:15,06. Kod kadetkinja na utrci od 300m Tena Martinec utrku završava s rezultatom 43,95 i postavlja novi klupski rekord, a Lucija Sever s rezultatom 47,57. Kod kadetkinja na utrci od 1500m također dvije predstavnice za MK VG – Ivu Karlović Papak i Emu Vuković, koje ove utrku završavaju za 5:34,58 odnosno 5:35,98. Na istoj je utrci Antonija Silaj nažalost morala odustati zbog želučanih smetnji. Kod kadeta je Martin Marčec utrku na 1000m završio s vremenom 3:09,97.

Vito je na 800 metara u konkurenciji mlađih kadeta s vremenom 2:47,96 osvojio sedmo mjesto.

Ema Vuković (MK VG) je kadetsku utrku na 600 metara završila na četvrtoj poziciji (1:41,17 ), dok je Tena Martinec bila šesta (1:41,64). Iva Papak Karlović je ciljem prošla u vremenu 1:51,15, a utrku su završile i Lucija Sever (1:53,90) i Lucija Kišić (2:02,07).

Tara Petračić je na 200 metara osvojila 17. mjesto u vremenu 28,86, a sudjelovale su i Chiara Menalo (29,48), Paola Petrović (31,07 )

Atletski klub Velika Gorica predstavljala je na 400 metara mlađa kadetkinja Hana Tašaković (2007.) te je s vremenom 1:11,41 osvojila 21. mjesto, dok je dvije godine mlađa Pia Teskera istu dionicu istrčala za 1:16,90.

Hana je na 800 metara osvojila odlično sedmo mjesto s vremenom 2:36,48.

Kadetkinja AK Velika Gorica Kristina Karačić je utrku na 300 metara istrčala za 50,05 sekundi.