Fantastična zadnja provjera prije Pariza: Damšo osvojio srebro u finalnoj regati Svjetskog kupa uoči Olimpijskih igara!

16.06.2024. / Damir Žbulj

Naš sugrađanin Damir Martin, sjajni hrvatski olimpijac, osvajač srebrnih medalja u Londonu i Rio de Janeiru te bronce na posljednjim Igrama u Tokiju, odradio je 'žestoke' pripreme te je sjajnim rezultatom na posljednjoj utrci Svjetskog kupa u poljskom Poznanu najavio nastup na Olimpijskim igrama u Parizu, koje će se održati od 26. srpnja do 11. kolovoza.

Martin je u posljednjoj provjeri prije Pariza osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju u finalu samaca!

Na prvom prolazu imao je peto vrijeme, ali se do sredine utrke približio vodećima te je u završnih 500 metara ušao na drugoj poziciji, kako je u konačnici i prošao kroz cilj.

Slavio je Novozelanđanin Mackintosh s vremenom 7:00.49, dok je 35-godišnji Damšo imao nešto manje od tri sekunde zaostatka, a odmah iza njega završio je Danac Nielsen.

Sada slijede finalne pripreme, a možemo samo našem Damiru poželjeti puno zdravlja i uspjeha na najvećem svjetskom sportskom natjecanju!