Novosti Sport Događanja

Fešta na užarenom goričkom pijesku: Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik te Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević pobjednici 11. Gorica Opena

23.06.2026. / Damir Žbulj

U našem gradu održano je još jedno izdanje Gorica Opena, sjajnog turnira u odbojci na pijesku, koji je i ove godine u Pješčanoj Areni okupio ponajbolje domaće parove ovog atraktivnog, olimpijskog sporta, ali i goste iz Slovenije, sve redom prvake i prvakinje.

U dva dana natjecanja na vrhunskim terenima kod Betonca u Cvjetnom naselju okupljeni su mogli uživati u sjajnim mečevima u obje konkurencije, a najviše uzbuđenja ponudila je velika završnica...

Kod djevojaka su najbolje bile Lorena Bosnar Zelenika i Mia Ninčević, koje su u polufinalu bile bolje od kombinacije Morgan/Maček, dok su u borbi za zlato svladale Emu Čuček i Lauru Vuk. Anja Maček i Špela Morgan su osvojile broncu, ispred kombinacije Malović/Jularić.

U muškoj konkurenciji slavili su Josip Pribanić i Daniel Pokeršnik, koji su u finalu svladali Davida Renka i Maja Nanuta. Broncu su zaslužili Jurica Skorin i Hrvoje Zelenika, nakon pobjede nad kombinacijom Brletić/Novalić. Nastupili su još i Šoš/Bogdanović, Radić/Sandalj, Travnik/Pavlič, Zemljič/Vidovič, Šoš/Varga, Baldaš/Juvan, Blagec/Peljušić i Korizma/Jakovac.

Kod djevojaka su igrale i Mlinarić/Kesar, Prenc/Božić, Krsnik/Keča i kombinacija Pocrnić/Pocrnić.

Nagradni fond je bio dvije tisuće eura...

"Hvala svim ekipama, publici, volonterima, partnerima i sponzorima koji su nas još jednom podržali. Ponosni smo na sve koji su igrali, gledali i radili cijeli vikend na užarenom pijesku i velikoj sparini. Čestitke svim osvajačima medalja i vidimo se sljedeće godine," poručili su organizatori iz KOP Tur.

Podijeli