[FOTO] U Velikoj Gorici dodijeljena priznanja najboljim sportašicama i sportašima Zagrebačke županije: Željko Mihalj dobio nagradu za životno djelo
Velikogoričko Pučko otvoreno učilište bilo je poprište dodjele nagrada najboljim sportašicama i sportašima u Zagrebačkoj županiji za 2022. godinu. U organizaciji Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije na svečanosti su sudjelovali i brojni uzvanici, od zamjenika župana Zagrebačke žuapnije Ervina Kolarca, predsjednice Županijske skupštine Martine Glasnović pa do izaslanika HOO-a Hrvoja Balena i ministarstva turizma i sporta Darka Vučića.
U ime organizatora prisutnima se obratio predsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije Vladimir Bregović, a u ime domaćina zamjenik gradonačelnika Velike Gorice Neven Karas.
"Ove godine smo za sport izdvojili 1,2 milijuna eura što je iznos kojim se rijetko koja županija u Republici Hrvatskoj može pohvaliti. Tu svakako moramo dodati i znatna ulaganja u gradnju školskih sportskih dvorana koje nakon što završi nastava postaju mjesto rada za naše rekreativce i sportaše“, rekao je Kolarec izrazivši pritom zadovoljstvo da se ovogodišnja svečanost održava u Velikoj Gorici koja nosi naslov Europskog grada sporta 2023. godine.

Najbolja sportašica Zagrebačke županije u prošloj godini bila je Sadea Bećirović, dok je najbolji sportaš Dino Šimunec, a oboje su predvodnici karate kluba Samobor.

Najbolja ekipa su rukometašice ŽRK Dugo Selo '55, a najbolja momčad su rukometaši HRK Gorica.

Mirjana Lučić iz Parastolnoteniskog kluba Uspon iz Velike Gorice i Marko Turković iz Paraboćarskog kluba 'Marijan Dobrinčić' iz Velike Gorice proglašeni su najboljim sportašima s invaliditetom, a nagrada za najbolji sportski kolektiv osoba s invaliditetom uručena je Paraatletskom klubu Uspon iz Velike Gorice.

Najbolje mlade sportašice do 15 godina su Marija Lovrić (Ženski rukometni klub Ivanić), Maja Koščec (Rukometni klub Zelina), Nika Šimunović (Hrvački klub Klinča Sela), Kaya Probst (Konjički klub Trajbar team), Lucija Lernatić (Hrvački klub Pik Vrbovec), Mare Milić (Ženski rukometni klub Dugo Selo), Tena Pereković (Judo klub Kokica), Dora Matić (Kickboxing klub Jastreb), Ana Petek (Taekwondo klub Motiv +) i Dora Delić (Orijentacijski klub Japetić), dok su najbolji mladi sportaši Patrik Presečan (Kickboxing klub Ivanić-Grad), Gabrijel Puhelek (Hockey klub Zelina), Anton Pokupec (Tenis centar Zaprešić), Jakov Čuković (Hrvački klub Pik Vrbovec), Leon Josipović (Taekwondo klub Dugo Selo), Antonio Brletić (Karate klub Centar), Marin Tanković (Orijentacijski klub Jelen), Karlo Lovrinović (Judo klub Sakura) i Lovro Pinjušić (Orijentacijski klub Japetić).

Nagrade za zaslužne sportske kolektive Zagrebačke županije dodijeljene su Košarkaškom klubu Ivanić, Nogometnom klubu Zelina, Kyokushinkai klubu Škola ratnika Zaprešić, Streljačkom društvu PIK Vrbovec, Nogometnom klubu Mraclin, Nogometnom klubu Ban Jelačić Vukovina, Nogometnom klubu Sveta Jana, Nogometnom klubu Sava Strmec i Rukometnom klubu Rudar U17.

Tomislav Đura (Ivanić-Grad), Mijo Stipić (Sv. Ivan Zelina), Tanja Malkoč (OK Nebo Zaprešić), Marijo Dautanec (Atletski klub Sveti Vid), Pero Ivić (MRK Dugo Selo), Vladimir Malbašić (HRK Gorica), Vladimir Novosel (Streljački klub Jastreb), Zvonko Samardžija (Kyoukoushin Karate Klub Mas. Oyama Strmec) i Luka Čanak (BBK Šišmiš) dobili su priznanja kao zaslužni sportski djelatnici, dok je nagradu za životno djelo dobio Željko Mihalj, čelnik Nogometnog središta Velika Gorica i povjerenik županijskih nogometnih natjecanja.

Popularni 'brko' iz Velike Mlake imao je zavidnu niželigašku igračku karijeru, bio je svojevreno i sportski direktor i predsjednik u klubovima u turopoljskom kraju, no, posljednjih nešto više od 25 godina nalazi se na čelu Nogometnog središta Velika Gorica.
Proizvedeno u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
Galerija slika
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!
TKD Velika Gorica među najboljima u Europi: Fantastična Lejla Lea Kajfeš brončana na kontinentalnom klupskom prvenstvu, Paula Kučiš i Matej Turković sjajni peti!
Svojevremeno najmlađi debitant u povijesti Rijeke stigao u Goricu
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica