Fran Milatović osigurao slavlje Jelačića u završnici, Jurica Mihalinčić donio bodove Lukavcu, 'petarda' Poleta u mreži Klasa, Lomnica napunila mrežu Bestovja

12.09.2024. / Damir Žbulj

Odigrano je već i peto kolo Premier lige NSZŽ, uz minimalne pobjede Lukavca i Jelačića, pozitivan rezultat Lomnice i 'petardu' Poleta protiv Klasa...

Jelačić je u Vukovini s 1:0 uspio svladati Sutlu Laduč, pogotkom Frana Milatovića iz 85. minute dvoboja.

U slavlju su sudjelovali Leonardo Klepac, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Marko Drezga, Josip Markov, Filip Harambašić, Josip Hrženjak, Ivan Pušić, Mateo Nikić, Fran Milatović te Patrik Đurašić, Josip Matić, Leon Klasnić, Miron Memić i Luka Škoro, koji su ušli s klupe.

Identičnim 1:0 rezultatom je Lukavec stigao do gostujuće pobjede u Farkaševcu kod Zrinskog, a pogodak odluke je nekih pola sata prije kraja zabio mladi 18-godišnji Jurica Mihalinčić. Za ekipu Romana Župetića igrali su Sonny Boy Dražić, kapetan Marijan Grdenić, Tomo Grdenić, Stjepan Bedjić, Matija Žinić, Hrvoje Humeljak, Luka Borković, Jurica Mihalinčić, Ivan Hladni, Luke Nathan Bogadi, Mateo Maslač, Leon Barbarić je ušao u 66. minuti, a Karlo Ignjatović u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U dvoboju Lomnice i Bestovja palo je čak osam golova, a uspješniji je bio domaćin, koji je suparničku mrežu zatresao čak pet puta. Gosti su 15-ak minuta prije kraja zakomplicirali ovaj dvoboj, stigli su na gol minusa, ali je Patrik Karavla u sudačkoj nadoknadi zabio za konačnih 5:3. Kapetan Arbanas je u 17. minuti bio precizan s bijele točke, a nakon gostujućeg izjednačenja brzinski je Lomnicu ponovno u prednost doveo Petar Gudelj. Početkom nastavka poentirao je i Domagoj Šoštarec, a možda i ključan pogodak bio je onaj Josipa Grdenića u 70. minuti...

U prvih 11 bili su Andrija Budimir, Leon Gavranović, Marko Dijanežević, Josip Grdenić, Kristian Arbanas, Domagoj Šoštarec, Zvonimir Čizmadija, Leonardo Mostarlić, Petar Gudelj, Toni Kovačević i Luka Bubalo, dok su s klupe ušli Josip Delić, Petar Godinić, Patrik Karavla i mladi Stjepan Deverić.

Polet je u Buševcu nastavio sa sjajnim rezultatima, a Klas iz Mičevca nije imao šanse te je morao potpisati 5:0 kapitulaciju. Bilo je pet različitih strijelaca, Filip Dejanović, Noa Ribarić i Zvonimir Matušin su brzinski zabili tri komada u razmaku od 14. do 18. minute, a nakon desetak minuta igre u nastavku poentirao je i Pavao Galović. Konačni rezultat postavio je Leonardo Janječić u samoj završnici.

Turopoljac je na svom terenu odigrao 2:2 sa Strmcem, nakon što je imao početnu prednost, ali i rezultatski zaostatak od 57. minuti. Oba pogotka za Kučane zabio je Filip Saraf s bijele točke, drugi u samom finišu, šest minuta prije kraja.

Identičnih 2:2 bilo je i u Gornjoj Lomnici na okršaju Meštrice i Mladosti iz Kraja Donjeg. Gosti su do svog prvog ovosezonskog boda došli u trećoj minuti sudačke nadoknade, a za Meštricu su zabijali još u prvom dijelu Lovre Kešina i Bruno Augustić.

U šestom kolu igra se lokalni okršaj Klasa i Lukavca u Mičevcu, u subotu od 17 sati. U nedjelju je na rasporedu derbi trećeplasiranog Poleta i HNK Kobre Samobor, lidera na ljestvici. Lomnica gostuje u Zdencima Brdovečkim, Meštrica kod Sloge u Križu, Turopoljac u Kraju Donjem, a Jelačić u Bedenici kod Strmca.