Futsal Gorica pobjednički krenula u pohod na titulu: Željko Petrović u finišu slomio otpor Bjelovara

10.10.2021. / Damir Žbulj

Sjajno je Futsal Gorica otvorila novu sezonu 2. HMNL Zapad te je napravila mali, ali vrijedan prvi korak prema osvajanju naslova prvaka i kvalifikacijama za ulazak u elitno društvo hrvatski futsalskih klubova, što je i ove godine primarni cilj!

U prvom kolu je u Gradsku sportsku dvoranu stigao Bjelovar, dobra ekipa koja je i na terenu potvrdila koliko je nezgodan suparnik.

Goričani su u osmoj minuti poveli preko Čirjaka, a u samom finišu prvog poluvremena Renato Rumbak zabija za 2:0.

Odlično je otvoren i nastavak dvoboja, kad Željko Petrović zabija i treći gol razigranih domaćina.

No, tada kreću problemi i utakmica se zakomplicirala. Bjelovarčani u 26. minuti preko Vidićeka smanjuju zaostatak, a deset minuta prije kraja golom Stojčevića hvataju priključak.

Ipak, minutu prije kraja Petrović postiže svoj drugi gol, postavlja na 4:2 i rješava pitanje pobjednika.

Važna su ovo tri boda, koje će trebati potvrditi u idućem kolu na gostovanju kod bivšeg prvoligaša Uspinjače Gimke, možda i glavnog konkurenta za osvajanje titule!

MNK FUTSAL GORICA: Pavao Ježić - Renato Rumbak, Dario Šestić, Željko Petrović, Ivan Matan; Mateo Čekol, Tino Čirjak, Leonardo Mostarlić, Darko Duvnjak, Luka Lovrek.