Futsal Gorica porazom u derbiju s Rijekom vjerojatno 'prokockala' kvalifikacije za 1. HMNL

19.03.2023. / Damir Žbulj

Futsal Gorica je na gostovanju kod HMNK Rijeka propustila 'zakoračiti' prema još jednim kvalifikacijama za 1. HMNL, što je prije početka ove sezone predstavljeno kao prvi i osnovni cilj klupskog vodstva...

Riječani su 5:2 slavljem stigli Goricu na vrhu ljestvice, no, Uspinjača Gimka ima bod i utakmicu manje te pobjedom nad Bjelovarom može preuzeti lidersku poziciju prije završnog kola.

Pred gotovo tisuću navijača u dvorani Dino Lukarić na riječkoj Kozali domaćin je poveo već u drugoj minuti preko Kurolta, ali je u devetoj na semaforu 1:1, golom Ivice Majića.

Riječani su samo dvije minute kasnije ponovno u vodstvu, mrežu Ježića pogađa Matteo Šepić.

Rezultat se nije mijenjao sve do osme minute drugog dijela, kad je Elvir Husarić odveo domaće na dva razlike, no, dvoboj je ponovno 'zakuhao' Vinko Vardić, pogotkom u 34. minuti dvoboja.

Morala je Gorica u završnici krenuti na sve ili ništa, ali je dobila još dva komada u svojoj mreži.

Admir Ćosić vraća 'plus dva' za Rijeku, a najbolji igrač i strijelac lige, Alen Fetić, u samom finišu derbiju zabija za konačnih 5:2 i delirij domaćih navijača [VIDEO].

Za Futsal Goricu su nastupili kapetan Pavao Ježić, Franjo Matković, Josip Jurić, Vinko Vardić, Leonardo Mostarlić, Antonijo Papac, Dario Šestić, Ivica Majić, Mirko Rogošić te rezervni vratari Borna Kušlan i Jakov Matković.

U posljednjem kolu Gorica igra doma protiv Novog Marofa, Rijeka gostuje kod Futsal Zagorja, a Uspinjača kod Otočca.