Gorica nakon slavlja u Sesvetama na 'milimetar' od Prve lige!

05.05.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice na neugodnom gostovanju u Sesvetama napravili su još jedan veliki korak prema plasmanu u HT Prvu ligu. Pogotkom s bijele točke Nigerijca Atiemwena u 72. minuti dvoboja ekipa Ivana Preleca stigla je do rezultatski minimalne 1:0 pobjede vrijedne ogromna tri boda.

Varaždin je kod kuće golovima Glavice i Sačera s 2:1 svladao drugu ekipu Dinama pa Goričani tri kola prije kraja i dalje imaju šest bodova prednosti ispred jedinog konkurenta u borbi za izravni plasman među prvoligaše.

Na stadionu Sv, Josipa Radnika mreže su mirovale sve do odlučujućeg pogotka, no, mogle su se zatresti i ranije. Prvo je Gorica propustila realizirati penal u samom otvaranju drugog dijela, ali su i Sesvete u 60. minuti imale kazneni udarac, kojeg domaćin srećom nije iskoristio.

Prelec je u odnosu na veliku pobjedu nad Varaždinom u prošlom kolu ponovno malo ispremiješao početni sastav. Umjesto Mchedlishvilija je 'kapetanski' uskočio Jančetić, a od prve minute je krenuo i Dvorneković. U špici je zaigrao Astafei, Atiemwen je ponovno djelovao iz drugog plana, dok je Marina dvoboj počeo na klupi i u igru je ušao početkom nastavka umjesto Matoševića.

Priliku su još dobili Damir Žutić, koji je pola sata prije kraja zamijenio Zenka, dok je u završnim minutama mladi Marko Muhar ušao umjesto nigerijskog junaka slavlja Goričana.

Nakon poraza Dinama Gorica se tri susreta prije kraja bodovno izjednačila s Dinamom II na vrhu drugoligaškog poretka, a u idućem kolu, već u srijedu od 17 sati, na Gradski stadion dolazi Dugopolje. dok Varaždin od 16 sati gostuje kod Lučkog.