Gorica pod vodstvom Mladine svladala Hrvatski dragovoljac

02.04.2017. / Sportska redakcija

U šokantnom tjednu po goričkog drugoligaša, njegov kraj ipak je donio sretni završetak. Nakon gubitka dva boda na Šubićevcu, te neočekivane smjene trenera Damira Milinovića koji je bio bez poraza u posljednjih četrnaest kola nogometaši Gorice pod vodstvom Davora Mladine uspjeli su s 2:1 svladati Hrvatski dragovoljac.

Promjena trenera osim tri boda nije donijela veće promjene u igri. Igrači Gorice i dalje teže posjedu lopte i kombinatorici. Takvom strpljivom igrom u današnjem susretu, domaći igrači sasvim zasluženo došli su do tri boda. Gorica je bila dominantnija momčad u odnosu na goste iz Sigeta, a tu dominaciju domaći su igrači naplatili vodećim pogotkom nakon pola sata igre. Mrežu Šolčića iz blizine je pogodio Benjamin Tatar nakon povratne lopte upućene od strane Tonija Španje. Prije toga Tatar i Jančetić u istoj su akciji u 20. minuti pogađali okvir gostujućeg gola.

Domaći igrači i u nastavku su bili daleko više opasniji od Sunarinih igrača. Prijetili su Tatar i Serdarušić u dva navrata, a tek nakon nesmotrenost gostujućih igrača koji su se međusobno sudarili Marin Pejić je u 75. minuti povisio na 2:0 ušetavši se loptom doslovno u gol.

Do počasnog pogotka Hrvatski dragovoljac stiže u 87. minuti nakon pogreške Marina Matoša koji je izgubio loptu na 25 metara od svoga gola što je gostima omogućilo da s desne strane izvrše brzi protuudar koji je u pogodak pretvorio Eller.