Gorica projurila kroz Karlovac: Marin Lisac potvrdio titulu pravog pojačanja, Ceković i Čakarić nastavljaju 'trpati'

15.09.2024. / Damir Žbulj

Još jedna briljantna partija rukometaša Gorice za novu uvjerljivu pobjedu i nova dva boda na otvaranju sezone! Nakon što su momci pod vodstvom Mateja Miškovića deklasirali Dubravu, u drugom kolu Paket24 Premijer lige su bili dominantni i na gostovanju u Karlovcu...

Ponovno je Gorica bila rastrčana i raspucana, a čvrsta u obrani i konačnih 24:32 realno prikazuje odnos snaga na parketu karlovačke dvorane Mladost.

Nakon što je domaćin u uvodnim minutama imao minimalnu prednost sve ostalo bilo je na strani Gorice. Sredinom prvog dijela razlika je bila opipljivija da bi se na predah otišlo s pet pogodaka viška. Karlovčani su pružali otpor do sredine nastavka, a onda je gorički 'brzi vlak' još malo dodao gas i u potpunosti prelomio ovaj dvoboj. Ponovno je bilo puno protunapada i 'lakih golova', što je najbolji recept za sigurno slavlje. Upravo je Marko Grubišić iz kontre zabio za velikih deset razlike u 52. minuti, a domaćin je do kraja tek uspio malo 'ušminkati' poraz.

'Neočekivani' junak bio je novopridošli Marin Lisac, koji je domaću mrežu zatresao čak osam puta, bez promašaja. Osam komada zabio je i razigrani Juro Čakarić, a standardno odličan bio je i kapetan Ceković, koji je također imao maksimalan učinak i sedam postignutih golova.

Raspoložen je bio i vratar Marin Sorić, koji je imao 11 uspješnih intervencija, od čega je zaustavio i jedan sedmerac, dok je i Mislav Turčić upisao dvije obrane, a jedna je bila protivničkih sedam metara.

Kod poraženih je malo bolji od ostalih bio Ivan Rukavina sa šest golova.

Nakon dva odigrana susreta Lige B maksimalni su Nexe, Gorica i Čakovec, povratnik u premijerligaško društvo. I upravo će Filip Goričanec i njegova međimurska ekipa u idućem kolu gostovati u Velikoj Gorici.