Gorica razmontirala i demolirala Čakovec: Raspucani Dujić zabio deset komada, fantastični Sorić na golu predvodio granitnu obranu

22.09.2024. / Damir Žbulj

Rukometaši Gorice deklasirali su Čakovec, povratnik au premijerligaško društvo, ekipu koja je također u prva dva kola nove sezone upisala dvije pobjede. No, u Gradskoj sportskoj dvorani naletjeli su na tvrd orah, a momčad pod vodstvom Mateja Miškovića jednostavno nije imala milosti te je na kraju slavila s ogromnih 38:20!

Nakon uvodnih par minuta 'ispitivanja snaga', domaći rukometaši su pokazali tko je 'gazda' te su nemilosrdno počeli puniti protivničku mrežu, uz fenomenalnu igru u obrani.

Već je nakon 20-ak minuta razlika bila dvoznamenkasta, a gosti niti u nastavku nisu uspjeli pronaći način da barem malo ušminkaju ovaj težak poraz.

Praktički nezaustavljiv je ovaj put bio Jakov Dujić, koji je zabio čak deset golova, uz tek tri promašaja. Novopridošli Marin Lisac je također bio sjajan sa šest golova, a po pet su dodali i Marko Grubišić te Juro Čakarić, koji je imao i savršen učinak.

Posebno vesele golovi domaćih nada, Frana Solaričeka, Zvonimira Turkalja i Roka Cvitaša, a posebno vrijedi istaknuti učinak vratara Marina Sorića, koji je upisao fantastičnih 15 obrana.

Gorica je u ovom dvoboju uspjela zaustaviti svog bivšeg igrača i može se slobodno reći i klupsku legendu, jer je Filip Goričanec ostao na samo dva postignuta gola.

U četvrtom kolu Gorica ide na gostovanje u Našice kod Nexea i zaista će biti zanimljivo vidjeti što ovakvu rastrčana, nemilosrdna i u obrani čvrsta Gorica može protiv glavnog konkurenta Zagrebu u borbi za naslov prvaka.