Gradići 'petardom' promarširali kroz Rugvicu: Hajduk dvostruki strijelac

27.09.2020. / Damir Žbulj

Remi Lukavca i Dinama iz Odranskog Obreža na najbolji su mogući način iskoristili Gradići, koji su uvjerljivim 5:1 slavljem kod Rugvica Save 1976 stigli na treću poziciju ljestvice 4. NL Središte Zagreb.

-->> Kraj pobjedničke serije u derbiju s Dinamom: Lukavec s igračem više tek u finišu spasio bod

Nervozan okršaj, kojeg su obilježile brojne javne opomene te isključenja na obje strane, rezultatski nije imao neizvjesnosti. Gosti su već do sredine prvog dijela imali tri pogotka viška pa je već tada bilo jasno u kojem će se smjeru otići utakmica.

Igor Hajduk zatresao je mrežu već u drugoj minuti, a isti igrač je u 17. povećao prednost. Ubrzo je zahvaljujući Jurici Brdeku na semaforu i 0:3.

Rugvica Sava je preko Benkovića u finišu prvog dijela smanjila zaostatak, no, 15-ak minuta prije kraja Armin Abazi, koji je netom ranije ušao u igru umjesto Hajduka, zabija i četvrti gol Gradića.

Domaćin je tada zbog prigovora ostao bez Barberića, ali brojčano stanje na terenu poravnalo se praktički u idućem napadu, poslije novog preoštrog starta Krešimira Budimira.

Najbolji napad lige dvoboj zaključuje pogotkom Stjepana Pralasa, još jednog igrača s klupe...

Ekipa Gorana Jelavića je na trećem mjestu sa 17 bodova, koliko ima i Dinamo iz Odranskog Obreža. Lukavec ima dva boda, a vodeće Ravnice tri boda viška.

U idućem kolu u Gradiće stiže Odra.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Hrvoje Krstanović, Filip Turkalj, Toni Borovac, Jurica Brdek, Filip Župetić (Stjepan Pralas 68'), Krešimir Budimir, Igor Hajduk (Armin Abazi 70'), Junior Yame Loaw (Igor Cindrić 20'), Ante Radoš (Josip Hrženjak 68'), Patrik Vojnić (Luka Krstanović 61'). Klupa: Marko Sukser, Marko Župetić. Trener: Goran Jelavić.