Gradići stradali i kod Tigra i za 'zelenim stolom', dva komada Milatovića i jedan Hajduka dovoljni samo za bod Mraclina u Topuskom

06.09.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića nisu se dobro proveli u Rakitju, gdje je domaćin uvjerljivo stigao do sva tri boda.

GNK Tigar Sveta Nedelja na vrhu je ljestvice i u idućem kolu, koje se igra već u srijedu, stiže u goste Mraclinu. Ekipa Damira Milanovića u Topuskom nije uspjela slaviti, završilo je tek 3:3, iako je imala više prilika i bila bliže osvajanju sva tri boda.

Robert Petravić je u otvaranju utakmice pospremio loptu u vlastitu mrežu i tako domaćinu dao početnu prednost. Ipak, već u prvih pola sata golovima Petra Milatovića Mraclinci rade preokret.

Nažalost, Topusko početkom drugog poluvremena dolazi do izjednačenja, a i novog vodstva, ali je 20-ak minuta prije kraja Igor Hajduk uspio pogoditi za konačnih 3:3. Kraj utakmice na terenu nije dočekao Josip Domitrović, u sudačkoj nadoknadi zaradio je drugu javnu opomenu te je morao u svlačionicu. Bez utjecaja na konačni ishod...

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Robert Petravić, Dejan Debijađi, Josip Domitrović, Filip Onić (Slavko Vidović 60'), Petar Milatović, Igor Hajduk, Karlo Klarić, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš (Lukas Golubić 60'), Ladislav Roginić (Josip Jurič 65').

Gradići su uvjerljivo poraženi u Rakitju, iako je ta utakmica bila rezultatski izjednačena do pola sata prije kraja. Tigrovi su poveli u preko Cvetkovića u četvrtoj minuti, a gosti su izjednačili u 62. minuti golom Jurice Brdeka.

No, domaćin je ubrzo ponovno u prednosti, Toni Aljinović pronalazi put do mreže Zekića u 64. i 74. minuti i utakmica je 'prelomljena'...

U završnici je Kruno Cvetković s još dva pogotka kompletirao hat-trick, a Gradići su upisali rezultatski neugodan poraz.

NK GRADIĆI: Tomislav Zekić, David Posavec (Josip Hrženjak 46'), Dino Škarica (Antonio Milić 76'), Igor Cindrić (Marko Cindrić 82'), Ante Banić, Jurica Brdek, Stjepan Pralas (Vid Belčić 76'), Dominik Smolković, Krešimir Budimir, Patrik Posavec (Luka Meštrović 74'), Patrik Vojnić.

No, Gradiće je sigurno dodatno  pogodila odluka povjerenika za natjecanje Željka Mihalja, koji je morao dvoboj prvog kola, kojeg su domaći dobili 2:0, registrirati 0:3 za goste iz Topuskog. Filip Božić zaigrao je za Gradiće iako nije imao pravo nastupa, u posljednjem kolu prošle sezone dobio je treći žuti karton i u novoj sezoni morao je odraditi suspenziju. Nije to bilo previše dvojbe oko odluke, a zbog ovog propusta i klub je kažnjen oduzimanjem jednog boda pa su sada Gradići nakon dva odigrana kola na 'minus jedan' bodovnom učinku.

Morat će uplatiti i tisuću kuna kazne.

Prilika za 'popravni' Gradići imaju već u srijedu, doma protiv Zeline u 17 sati. U istom terminu goste Mraclinu stiže vodeći Tigar Sveta Nedelja.