Gromovi pokazali svoju snagu

17.09.2022. / Damir Žbulj

Pomlađena ekipa Gorice očekivano nije imala previše izgleda na gostovanju u Našicama kod hrvatskog viceprvaka Nexea. Gromovi su bili uvjerljivi te su potvrdili svoju kvalitetu s konačnih 37:24.

Goričani su prvi zabili pogodak na ovom dvoboj i to tek nakon dvije minute igre kad je precizan bio Tin Tomljanović, no, ubrzo je domaćin uspostavio svoj ritam i do sredine prvog dijela došao do šest golova prednosti. U nastavak utakmice ulazi se s velikih 20:11 i Nexe je u drugom poluvremnu iskoristio priliku da rutinski dođe do uvjerljive pobjede.

Tin Tomljanović i Matej Svržnjak predvodili su napad Gorice s po pet postignutih golova, a četiri puta je precizan bio Fran Tomašić. Obrana nije imala rješenja za raspoložene Našičane, Sladoljev je imao tek dvije uspješne intervencije, dok je Ivan Jozepović zaustavio četiri protivnička pokušaja.

Kod Nexea bolji od ostalih iskusni Janko Kević sa sedam pogodaka, ali trener Tamše je uspješno rasporedio minutažu svojim igračima i tek se Fahrudin Melić nije upisao u listu strijelaca, uz vratare Kuzmanovića i Radovanovića.

Ekipu Andrije Nikolića u idućem kolu čeka domaći dvoboj s Metković-Mehanikom, još jednim novim premijerligašem i to će biti prava prilika za osvajanje novih bodova u borbi za plasman u Ligu za prvaka.