HALS u Čakovcu: Odlični rezultati velikogoričkih atletičarki i atletičara

05.10.2020. / Damir Žbulj

U Čakovcu je održano drugo kola Hrvatske atletske lige sjever (HALS), na kojem su velikogoričke atletičarke i atletičari ostvarili ponovno zapažene rezultate.

MK Velika Gorica je ukupno osvojio dvije zlatne, pet srebrnih i jednu brončanu medalju, dok je AK Velika Gorica uzeo zlato, dva srebra i broncu.

Kod mlađih kadetkinja na sprinterskoj utrci od 100 m Tena Petračić se penje na postolje i vremenom 13,84 postavlja svoj novi osobni rekord i osvaja ukupno broncu.

Malo iza Tene u cilj su ušle i Tara Petračić (14,20), Livia Debelić (14,33), Zeta Obradović Hećimović (14,81), Paola Petrović (15,26) i Lucija Breljak (16,28), također članice MKVG.

Ista je ekipa mlađih kadetkinja nastupila i na utrci od 400 metara. Na postolje se i ovdje popela Tena Petračić, no ovoga je puta utrku završila sa srebrnom medaljom oko vrata (1:02,84). Livia Debelić koju je samo par sekundi dijelilo od bronce (1:05,39), Zeta Obradović Hećimović (1:08,96), Tara Petračić (1:15,37), Lucija Breljak (1:16,75) i Paola Petrović (1:17,06).

U štafeti 4 × 100 m su Livia Debelić, Tara Petračić, Tena Petračić i Zeta Obradović Hećimović osvojile drugo mjesto s vremenom 54,96.

Od mlađih kadeta MKVG nastupio je Ivan Toma Aščić na utrkama od 100 m i 400 m. Na ovoj kraćoj utrci je zabilježio prolazno vrijeme od 14,45 a na ovoj dužoj 1:03,05 čime je postavio svoj novi osobni rekord i popeo na ukupno drugo mjesto te se okitio srebrnom medaljom.

Na utrci od 100 m starijih kadetkinja nastupile su Tena Martinec i Ema Vuković (MKVG). Tena je zauzela ukupno drugo mjesto s vremenom 13,64 i postavila novi klupski i osobni rekord, dok je Emi s rezultatom 13,74, što joj je također novi osobni rekord, svega par desetinki sekunde nedostajalo do bronce.

Na utrci od 400 m za starije kadetkinje Ema i Tena su potpuno dominirale i osvojile ukupno zlato i srebro. Ema je istrčala svoj novi osobni rekord 1:02,81, dok je Tena trčala 1:03,59. Iz njih na istoj utrci dolaze i Lucija Sever (1:07,74), Iva Karlović Papak (1:08,22) i Lucija Kišić (1:14,11).

Kapetanica MKVG Nina Vuković na utrci od 800 m, gdje s vremenom 2:15,31 dominantno osvaja medalju zlatnoga sjaja.

Hana Tašaković iz AK Velika Gorica bila je druga u konkurenciji mlađih juniorki na 800 metara (2:31,44), dok je Anja Petračić iz Maraton kluba Velika Gorica osvojila peto mjesto s vremenom 2:46,40.

Utrku na 1000 metara izdominirali su Dino Bošnjak (2:28,24 ), Borna Čeran (2:40,98) i Noa Tončinić (2:42,15 ), sva trojica članovi AK Velika Gorica.

Treće kolo HALS-a na rasporedu je sljedećeg vikenda ponovno u Čakovcu, a nadamo se novim uspjesima.