Hrvoje Skupnjak zabio za slavlje Lomnice u derbiju kod Meštrice, Klas opravdao ulogu favorita protiv Kupe, u nedjelju u Kuče stiže Polet

21.04.2024. / Damir Žbulj

U subotnjem okršaju Jedinstvene županijske nogometne lige Klas je u Mičevcu s 3:0 bio bolji od Kupe. Domaći su opravdali ulogu favorita, ali su obranu ekipe iz Pokupskog probili tek u finišu prvog dijela.

Ante Tomašević 'trasirao' je put prema pobjedi u 39. minuti, dok su Ivan Babić i Tomašević svojim drugim pogotkom, 15-ak minuta prije kraja, postavili konačni rezultat.

U početnoj postavi trenera Miokovića bili su Ivan Petrović, Ivan Galić, kapetan Filip Nikola Petir, Ivan Babić, Bruno Županić, dvostruki strijelac Tomašević, Leon Celčić, Jakov Caganić, Branko Janić, Marko Jambrišak i Tomislav Šteko.

Fran Matić je u 77. minuti ušao umjesto Janića te je stigao zaraditi dvije javne opomene i isključenje na ulasku u sudačku nadoknadu, ali bez utjecaja na finalni ishod. U dodanom vremenu priliku je dobio i Gusak.

Za goste iz Pokupskog igrali su Tomislav Sečenj, Mihael Vranešić, Petar Šestak, kapetan Ivica Petković, Ivan šestak, Marijan Petković, Tihomir Sečenj, Igor Đuran, Benjamin Pirša, Davor Belečić i David Pirša, koji je teren morao napustiti u finišu prvog dijela. Umjesto njega je ušao Robert Bašić, početkom nastavka priliku je dobio Leonardo Brajković, a desetak minuta dobio je i Leon Bašić.

Pravi lokalni okršaj bio je na programu i u Gornjoj Lomnici, gdje je Meštrica dočekala Lomnicu. Petar Gudelj pobrinuo se za gostujuću prednost u 21. minuti, ali je u 36. minuti Tomislav Janječić vratio stvari na početak.

Pogodak odluke za 1:2 na semaforu i slavlje Lomnice zabio je Hrvoje Skupnjak, u 75. minuti dvoboja.

U prvih 11 Meštrice bili su kapetan Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak, Ivan Krpečanec, Goran Mihalinčić, Marin Tuka, Dan Kovačević, Tomislav Janječić, Dominik Ledinski, David Marković, Robert Pisačić i Nikola Šebek. Ćevid je ušao na startu drugog dijela, a u samoj završnici je zaigrao i Patrik Karavla. U pobjedničkoj momčadi pod vodstvom Štefa Deverića bili su Petar Jerković, Jurica Mihalinčić, Josip Grdenić, Hrvoje Skupnjak, Josip Delić, Petar Gudelj, Domagoj Šoštarec, Leonardo Mostarlić, kapetan Kristian Arbanas, Mateo Kljajić i Josip Matić. Početkom nastavka ušli su Zvonimir Čizmadija i Marko Dijanežević, zadnjih 20-ak minuta dobio je i leon Gavranović, dok je 18-godišnji Stjepan Deverić priliku dobio u  sudačkoj nadoknadi.

U nedjelju će od 17 sati će se u Kučama igrati još jedan lokalni derbi, Turopoljac će biti domaćin Poletu iz Buševca, dok će u Obrezini Mladost dočekati Strmec.