I Lukavec i Gradići u golijadama u Zagorju osvojili samo po bod

18.04.2021. / Damir Žbulj

I Lukavec i Gradići ove su nedjelje gostovali kod zagorskih klubova i na kraju ostvarili identičan 3:3 rezultat, jedni s igračem manje, drugi s igračem više...

U jutarnjem terminu nogometaši Lukavca igrali su kod Mladosti u Zaboku i nisu uspjeli doći do nove pobjede.

Domaćin je u prvom dijelu imao dva pogotka prednosti, ali je Matej Puntarić neposredno prije odlaska na predah zabio za smanjenje zaostatka.

Hrvoje Humeljak ušao je na početku nastavka i u 58. minuti donio izjednačenje, ali poslije isključenja Metera, samo pet minuta kasnije, teško je Lukavcu bilo doći do potpunog preokreta.

Domaćin je šest minuta prije kraja uspio iskoristiti brojčanu prednosti, ali Ivan Kaurin, još jedan 'džoker s klupe' Slavena Batovanje i povratnik u ekipu, uspio je u trećoj minuti sudačke nadoknade postaviti konačni rezultat.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija, Mario Meter, Marko Grdenić, Benito Elez (Petar Gudelj 65'), Niki Orešković (Marin Tuka 85'), Josip Grdenić (Hrvoje Humeljak 46'), Dino Konjevod (Ivan Kaurin 65'), Matej Puntarić, Ivan Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

Gradići su igrali kod Stubice, u posljednjih desetak minuta oni su imali igrača više na terenu, ali nisu uspjeli uzeti sva tri boda, jer su gol za 3:3 primili u petoj minuti sudačkog dodatka.

Armin Abazi Gradiće je do prednosti doveo već u drugoj minuti, ali je Stubica uspjela nakon pola sata igre došla do izjednačenja, a početkom nastavka i do preokreta. Ante Radoš u 61. minuti zabija za 2:2, dok Stjepan Pralas pet minuta prije kraja goste ponovno vraća u vodstvo. Ekipa Gorana Jelavića ipak nije imala koncentracije u završnim trenucima te je ostala bez zaslužene pobjede.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Leo Đuđić (Luka Krstanović 74'), Filip Turkalj (Marko Župetić 63'), Toni Borovac, Jurica Brdek (Josip Hrženjak 67'), Armin Abazi (Stjepan Pralas 67'), Hrvoje Krstanović, Filip Božić (Patrik Vojnić 57'), Igor Hajduk, Igor Cindrić, Ante Radoš. Trener: Goran Jelavić.

U 22. kolu 4. NL Središte Zagreb Dinamo iz Odranskog Obreža je s 4:2 poražen kod Zeline, dok je Odra na svom travnjaku s Tondachom odigrala bez pobjednika i postignutih golova, za vrijedan bod u borbi za opstanak.

Lukavec je novim krivim korakom povećao zaostatak za vodećim Ravnicama, a u idućem kolu doma igra protiv Moslavine.