I ove godine mlade košarkaške nade igraju u spomen na Jenkija
I ove godine u našem gradu igra se Memorijalni turnir Silvije Jenkač Jenki, u spomen na prerano preminulog košarkaškog stručnjaka, koji je ostavio dubok trag u velikogoričkoj, ali i hrvatskoj košarci, pogotovo u razvoju mladih igrača.
Jenki je zajedno s Hanijem Istanbulijem osnovao KK Velgor, klub koji je prepoznatljiv po radu s mlađim dobnim kategorijama, a upravo se i takav turnir održava njemu u čast. Turnir na kojem sudjeluju mlade košarkaške nade...
Ove godine održat će se u nešto skromnijem izdanju, neće imati međunarodni karakter, a u Gradskoj sportskoj dvorani okupit će se dječaci Đakova, Siska, KK Akademija Mrav i KK Gorica, u kategoriji igrača rođenih 2010. godine i mlađi.
Jenkijev Memorijal u subotu, 16. prosinca, u 9.30 sati otvaraju Gorica i Sisak, nakon čega slijedi i službeno otvorenje te utakmica KK Akademija Mrav i KK Đakovo, koja je na rasporedu od 12 sati.
U nedjelju, 17. prosinca, od 9.30 sati igra se dvoboj za treće mjesto, finale je zakazano za 11.30 sati, dok je od 13 sati planirano svečano zatvaranje i podjela medalja i nagrada.
Na prvom izdanju Memorijala, kojeg "u čast na jednog i neponovljivog Jenkija" s ponosom organizira KK Velgor, slavili su mladi košarkaši španjolskog BC San Pedro iz Malage, dok su lani pobjednički trofej podignuli igrači sarajevske Ilidže.
Mladi hrvatski reprezentativac novi napadač turopoljskog prvoligaša!
Velikogoričani ponovno pokazali veliko srce: U tri dana prikupljene 194 doze krvi, 12 osoba krv darovale prvi put
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu