Ines Grdenić nastup na Europskom prvenstvu najavila titulom prvakinje Hrvatske, Mia Mijović osvojila broncu

17.04.2021. / Damir Žbulj

Bez obzira na pandemijske uvjete i otežano treniranje, sjajne velikogoričke karatistice ponovno su pokazale kako su među najboljima u Hrvatskoj.

Trofejna Ines Grdenić to je i potvrdila novom zlatnom medaljom i naslovom seniorske prvakinje države, koje je osvojila na PH održanom u Zagrebu, u dvorani Martinovka.

U kategoriji do 50 kilograma Ines je odradila tri vrhunske borbe, uvjerljivo je pobijedila Stellu Polonijo (8:0), Laru Weissmann (2:0) i Jelenu Pehar (3:1) te se popela na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja.

Mia Mijović, njena klupska kolegica iz Karate kluba Velika Gorica, osvojila je u istoj kategoriji brončanu medalju, nakon 2:1 poraza od Jelene Pehar.

"Djevojke su ostvarile odličan rezultat. Klub je ponosan na obje članice te im ovim putem i čestitamo," poručio je njihov trener Goran Živković.

Za Ines sada slijede pripreme za Europsko prvenstvo, koje će se u svibnju održati u Poreču.

"Mia nastavlja pripreme po planu i programu U21 reprezentacije, jer Europsko prvenstvo za mlađe seniorke je u kolovozu u Finskoj," dodao je Živković.