Ivan Aščić Toma i Nina Vuković opet zlatni, Borna Čeran srebrni na HALS-u u Varaždinu

14.10.2019. / Damir Žbulj

Članice i članovi dva velikogorička atletska kluba nastupili su na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever u Varaždinu...

Kapetanica Maraton kluba Velika Gorica Nina Vuković u konkurenciji mlađih juniorki još jednom potvrđuje svoju nedodirljivost ove sezone te pobjeđuje na utrci od 2000 m s vremenom 6:46,99.

Na istoj utrci Mihael Suhalj osvaja broncu u vremenu 6:57,10!

Limačica MK VG Zeta Obradović Hečimović plasirala se na peto mjesto u utrci na 400 m s vremenom 1:12,43, dok je na istoj utrci kod limača Ivan Aščić Toma opet potvrdio svoju dominaciju uzevši još jedno zlato s vremenom 1:05,33.

Kod mlađih kadetkinja, Ema Vuković zauzima peto mjesto na utrci od 100 m s vremenom 14,01 dok se Tara Petračić osvaja sedmo mjesto s vremenom 14,27. Ostale mlađe MK VG kadetkinje su nastupile na utrci od 400 m te postigle zavidne rezultate.

Najbolje se snašla Tena Matrinec koja je zauzela treće mjesto s vremenom 1:02,33 i na odličan način zaključila odličnu HALS sezonu. Livia Debelić zauzima peto mjesto s vremenom 1:03,88, Tena Petračić šesto mjesto s vremenom 1:03,92 te Iva Karlović Papak osmo mjesto s vremenom 1:08,03. Mlađe kadetkinje također osvaja ekipno srebrno odlične na utrci štafeta 4 × 100 m.

Kod starijih kadetkinja, Anja Petračić zauzima deseto mjesto na utrci od 600 m s vremenom 1:53,31.

Pia Teskera iz AK Velika Gorica u konkurenciji limačica na 400 metara osvaja osmo mjesto, Mara Goluža je na 2000 metara kod mlađih juniorki zauzela šesto mjesto, dok je Borna Čeran u istoj muškoj konkurenciji s vremenom 6:06,68 osvojio srebro.

HALS pojedinačno prvenstvo - REZULTATI

Održano je i pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u maratonu u Zagrebu. MK Velika Gorica imao je jednog predstavnika na utrci maratona te petero na utrci polumaratona. Danijel Trgovac je svoj maratonski prvijenac savladao u vremenu 3:39:18! Na utrci polumaratona prvi u cilj ulazi Goran Grgas s vremenom 1:24:17 te završava prvi u svojoj dobnoj kategoriji. Odmah nakon njega tu je i Josip Martinović, koji dionicu od 21,1 km prolazi za 1:34:06. U cilj još ulaze i Vedran Planinšek i Želimir Delač, s vremenom 1:36:12, odnosno 1:41:50. Nedjeljko Babić završava utrku polumaratona za 2:05:05.

Samo jedna polumaratonka, Vedrana Janjić, predstavljala je MK VG, a utrku je završila u vremenu 1:52:39.

Iduće veliko natjecanje je pojedinačno prvenstvo Hrvatske u krosu, koje će se održati 2. studenog u Virovitici.