Jamnica 'rashlađena' na 'minus 20': Vratila se Bernarda Mostarlić!

14.10.2024. / Damir Žbulj

Rukometašice Udarnika stigle su u četvrtom kolu 2. HRL Zapad i do svoje druge pobjede. I to na kakav način! Jamnica iz Pisarovine nije imala nikakve šanse, a na kraju je završilo s više nego uvjerljivih 35:15.

Izjednačene uvodne minute nisu mogle sugerirati takvu finalnu razliku, nakon desetak minuta na semaforu je bilo tek 4:4, ali su ubrzo stvari sjele na svoje mjesto. Trenerica Ljiljana Ivaci pozvala je minutu predaha, ponovno objasnila neke stvari svojim igračicama i tek tada su Udarnice krenule puniti suparničku mrežu. Golovima raspoloženih Eme Majetić i Magdalene Jurić na predah se odlazi sa sigurnih 16:8, ali početak drugog dijela bio je posebno uraganski. U pet minuta je nova tri komada dodala Majetić, precizne su i Žerdin i Štefan i na semaforu je 21:8, što je bio jasan znak kako je ova utakmica odlučena.

U redove Udarnica vratila se sjajna Bernarda Mostarlić, koja se ove sezone okušala u prvoligaškom rukometu u Dugom Selu. No, izgleda kako nije bila zadovoljna te se odlučila za povratak u Veliku Goricu. Odmah je pokazala svoju kvalitetu, znakovito je i postigla prvi gol na utakmici, a na kraju je predvodila svoju ekipu s osam golova!

Magdalena Jurić i Ema Majetić dodale su svaka po pet komada, Leona Lilić i Iva Žerdin zabile su po tri, a po dva su dodale i Petra Gudelj, Diana Vincek, Katarina Gujić i Luna Gojak, a mrežu suparnica su tresle i Ivona Milašinčić, Ana Cerovski te Iva Štefan. Svoj doprinos slavlju dale su i Anamaria Kos i Bruna Budan te Laura Boc i Leonarda Burić.

Kod Jamnice je sve bilo 'na leđima' Lorene Franjić, koja je od 15 golova svoje ekipe zabila njih 11.

Nakon četiri kola maksimalan učinak imaju Ivanić i Sesvete, a bod više od Udarnika imaju Liburnija-Opatija i druga ekipa Lokomotive.

U idućem kolu na rasporedu je gostovanje u Karlovcu, a Udarnice se s ovakvom igrom imaju pravo nadati novim bodovima.