Jelačić golovima Milatovića i Pušića dobio derbi u Buševcu, Lomnica u završnici ispustila pobjedu, Klas remizirao u Mičevcu

22.10.2024. / Damir Žbulj

Lokalni derbi Poleta i Jelačića na Zvrniku završio je pobjedom gostiju iz Vukovine! Ekipa pod vodstvom Damira Milanovića stigla je do novog slavlja te je učvrstila drugu poziciju na ljestvicu iza neprikosnovenih samoborskih Kobri.

Jelačić je većinu posla obavio u prvom dijelu, golovima Frana Milatovića u 26. minuti te Ivana Pušića neposredno prije odlaska na predah. Domaći su u nastavku napravili pritisak, zabili preko Ribarića 20-ak minuta prije kraja, ali je tih 1:2 ostalo do kraja dvoboja.

U prvih 11 Jelačića bili su Leonardo Klepac, Ivan Landeka, Marko Drezga, Josip Markov, Filip Harambašić, Ivan Pušić, kapetan Mateo Nikić, Fran Milatović, Leon Klasnić, Josip Matić i Patrik Nezirović, dok su s klupe ušli Dan Kovačević, Miron Memić, Patrik Đurašić, Jakov Panižić i Ivan Kotrman. Za Polet su igrali Matija Halilić, Kristijan Šečić, Damir Matković, Josip Povoljnjak, kapetan Mario Stuparić, Luka Kaurin, Noa Ribarić, Antonio Ivkić, Dejan Debijađi, Pavao Galović, Filip Dejanović, koji je još u 34. minuti prepustio mjesto Bruni Jušiću te Jakov Karaula, Marijo Pejak i Ivica Sučić.

Kobre Samobor sačuvale su maksimalan učinak nakon 3:0 pobjede nad Turopoljcem, iako su Kučani držali 'nulu' sve do završnih 20 minuta, a u prvom poluvremenu su čak i dvaput zatresli okvir gola. Identičnim rezultatom Meštrica je poražena kod Save u Drenju Brdovečkom, a s minimalnih 1:0 izgubio je Lukavec, kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim.

Klas je u Mičevcu odigrao remi s Mladosti iz Kraja Donjeg. Domaći su poveli već u 16. minuti golom Zirduma, ali je Mladost u 35. minuti došla do izjednačenja, a tih 1:1 bio je i konačni rezultat.

Lomnica je protiv Dubrave imala 3:1 do pola sata prije kraja, ali su gosti na kraju ipak uzeli bod. Još u prvom dijelu Leon Gavranović je bio dvostruki strijelac, jednom je poentirao i Zvonimir Čizmadija, međutim, nije bilo dovoljno. Dubrava je autogolom Žugaja u 59. minuti vratila neizvjesnost, dok je Luka Tarle u 90. pogodio za 3:3.

U idućem kolu sve oči će biti usmjerene prema Vukovini i velikom okršaju drugog Jelačića i vodećih Kobri, koje su u 12 odigranih kola upisale sve pobjede. Derbi dvije najbolje ekipe Premier lige NSZŽ zakazan je za subotu u 15 sati, a u istom terminu igra se i veliki susjedski dvoboj u Gornjoj Lomnici, gdje će Meštrica dočekati Lomnicu. Lukavec će također od 15 sati ugostiti Kloštar, a Polet u 15.30 sati igra u Farkaševcu. Turopoljac igra doma, u nedjelju od 14 sati protiv Save iz Drenja.