Jelačić slavio u Kučama: Harambašić, Nezirović i Vuksanović osigurali prva tri boda u Premier ligi NSZŽ

26.08.2024. / Damir Žbulj

S velikim nestrpljenjem dočekali su navijači Turopoljca i Jelačića otvaranje nove nogometne sezone i odmah im je stigao lokalni derbi! Gosti iz Vukovine prošle sezone su igrali u višem rangu, a odmah na startu natjecanja u Premier ligi NSZŽ, bivšoj JŽNL,  slavili su 3:1 u susjednim Kučama...

Praktički se gledatelji još nisu niti smjestili na svoje pozicije, a Filip Harambašić je poentirao za prednost Jelačića. S tim rezultatom otišlo se na predah, a nadu Turopoljcu u pozitivan rezultat vratio je Tomislav Horvat, odmah na startu drugog dijela.

Utakmicu je prelomio Patrik Nezirović, pola sata prije kraja, a u sudačkoj nadoknadi je Matko Vuksanović postavio konačni rezultat, nakon što je domaćin od 73. minute igrao bez isključenog Marija Matasića, koji je ušao na početku drugog dijela, a uspio je u manje od pola sata zaraditi dvije javne opomene.

Za Jelačić su od prve minute krenuli Leonardo Klepac, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Josip Markov, Filip Harambašić, Ivan Pušić, kapetan Mateo Nikić, Fran Milatović, Marko Drezga, Dan Kovačević i Ivan Kotrman, dok su priliku s klupe dobili Josip Hrženjak, Jan Dolački, kao i strijelci Patrik Nezirović i Matko Vuksanović te Luka Škoro, koji je dobio desetak minuta.

U početnoj postavi Kučana bili su Ivan Fabijančić, Ivan Domić, Stjepan Martinić, Marko Ivančić, Filip Saraf, Matija Čaić, Luka Antolčić, Nikola Barišić, Tomislav Horvat, Franko Perić te kapetan Mislav Čunčić, koji je pak sredinom prvog dijela morao iz igre. Umjesto njega je ušao David Gogić. Na početku drugog dijela ušli su spomenuti Matasić i Tomislav Šutalo, dok je od 65. minute zaigrao i Marko Gudelj.

U prvom kolu još je Klas iz Mičevca s 4:2 slavio kod Vatrogasca u Zdencima Brdovečkim, Polet je u Buševcu sa Slogom iz Križa odigrao 2:2, a identičan je bio rezultat i u dvoboju Lomnice i Sutle Laduč. Bez pobjednika su odigrali i Meštrica i Zrinski, završilo je 3:3, a Lukavec će izgleda itekako imati problema u ovom rangu, nakon što je utakmica kod Dubrave u Tučeniku završila 6:2 za domaćina.

Novo kolo igra se već u srijedu, Jelačić ide u Mičevec kod Klasa, Turopoljac kod Zrinskog u Farkaševac, Lukavec igra protiv Meštrice, Lomnica gostuje u Bedenici kod Strmca, a Polet u Bestovju. Svi susreti zakazani su za 17.30 sati.