Jelačić slavio u susjedskom derbiju s Poletom, Mraclin se vratio pobjedama, Orešković junak Klasa

18.04.2021. / Damir Žbulj

U velikom susjedskom derbiju, što geografski, a što i zbog pozicije na ljestvici, Ban Jelačić je u Vukovini uspio s 2:0 poraziti Poleta iz Buševca.

U dramatičnom okršaju, u kojem su podijeljena čak tri crvena kartona, domaćin je slavio golovima Ivana Smoka iz kaznenog udarca, sredinom prvog dijela te Filipa Harambašića, koji je konačni rezultat postavio u samom finišu dvoboja.

Polet je krajem prvog dijela ostao bez isključenog Leonarda Janječića, no, snage su na terenu kratko bile poravnate od 65. minute, kad je Čumpek također zaradio drugu javnu opomenu. Možda i ključnim pokazao se crveni karton Zvonimiru Matušinu u 73. minuti, zbog opetovanog prigovora na sudačke odluke...

NK BAN JELAČIĆ (V): Davor Sakač, Dominik Smolković, Saša Sabljak, Ivan Smok (Josip Miletić 65'), Josip Mihanović, Filip Harambašić (Marko Rajić 87'), Mateo Nikić (Jakov Karaula 87'), Josip Matić, Miron Memić (Marko Rovišan 65'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić (Antonio Nikić 89')

NK POLET (BU): Hrvoje Bradić, Marko Tičarić, Leonardo janječić, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić (Janko Mikulić 74'), Bruno Šestak, Marko Klafurić, Mario Stuparić, Ivan Klafurić (Josh Robertson 60'), Daniel Brajković, Luka Rožić (Adam Gorinjac 46').

Mraclin je važnu pobjedu upisao na gostovanju u Rakovom Potoku, a sve je praktički bilo odlučeno u prvom poluvremenu.

Prvo je Josip Jurič načeo domaćina u 18. minuti, dok je Ladislav Roginić, pet minuta prije odlaska na predah, zabio i drugi gol za Milanovićevu momčad.

U nastavku je Dražić sačuvao svoju mrežu i Mraclin je bez drame stigao do vrijednih bodova, kojima je barem privremeno skočio na drugu poziciju.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Ivan Cerovski (Hrvoje Koleš 75'), Robert Petravić, Filip Onić, Josip Jurić, Petar Milatović, Matej Skrbin, Bruno Dandić, Slavko Vidović, Ladislav Roginić (Hrvoje Kolarić 75'), Hrvoje Šikić.

Klas je u Mičevcu s minimalnih 1:0 svladao Naftaš Ivanić, a gol odluke zabio je Ivan Orešković, pola sata prije kraja dvoboja.

U borbi za opstanak ovo slavlje moglo bi na kraju biti od velike važnosti.

NK KLAS MIČEVEC: Matija Sivec, Jan Knežević, Ivan Orešković, Antonio Kundih, Luka Kopilović (Tin Bakota 70'), Ivan Klišenić (Ivan Sviličić 46'), Domagoj Bedeković (Antonio Matošević 28'), Dario Roksandić, Adrian Zrilić (Mihael Obad 46'), Toni Topić, Tomislav Šteko.

U nedjelju će svoje utakmice 23. kola Jedinstvene županijske nogometne lige odigrati Lomnica, doma protiv Dinama iz Jakovlja, ali i Turopoljac, kojem u Kuče stiže Vatrogasac iz Zdenaca Brdovečkih.