Jelačić srušio Tigra, Mraclin i Gradići remizirali na gostovanjima

12.09.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Jelačića iz Vukovine stigli su u četvrtom kolu 4. NL Središte Podskupina B i do svoje prve pobjede. Nakon uvodna tri poraza  ekipa pod vodstvom Stefana Rajića uspjela je na domaćem travnjaku svladati GNK Tigar Sveta Nedelja.

Gosti su poveli u 58. minuti preko Ereiza, ali je Jelačić desetak minuta kasnije došao do izjednačenja golom Mirona Memića, dok je deset minuta prije kraja Bruno Augustić iz penala postavio na konačnih 2:1.

Utakmica je bila borbena i zanimljiva, bilo je prilika na obje strane, a navijači Jelačića na kraju mogu biti zadovoljniji prvom slavljem u višem rangu.

U početnoj postavi bili su Ivan Marković, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Saša Sabljak, Mateo Maslač, Bruno Augustić, Mateo Nikić, Miron Memić, Jurica Čumpek, Juraj Ivanković i Dominik Smolković. Nakon deset minuta igre u nastavku ušli su Jakov Karaula i Fran Milatović, priliku je dobio i Josip Miletić, a u završnim minutama ušao je i Antonio Nikić.

Mraclin je na gostovanju u Hrastju poveo u finišu prvog dijela preko Ivana Kaurina, ali momčad Marijana Dužića nije izdržala. Croatia je u 71. minuti golom Bičaka stigla do 1:1 i boda.

Na vratima je bio Patrik Crnolatec, u prvih 11 bili su još i David Marjanović, Dejan Debijađi, Vjekoslav Lučić, Mišo Đebro, Josip Jurič, Emanuel Krznarić, Karlo Klarić, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš i Ivan Kaurin. Slavko Vidović i Alen Kapac bili su na travnjaku od 53. minute, dok je Vladimir Golić dobio zadnjih desetak minuta.

Gradići su uzeli bod kod Naftaša u Ivaniću, nakon što su domaći poveli u ranoj fazi dvoboja. Marin Sudar je 20-ak minuta prije kraja zabio za konačnih 1:1.

Sudar je ušao u igru na početku drugog poluvremena umjesto Hrženjaka. Godinić je pola sata prije kraja morao izaći zbog ozljede, umjesto njega je ušao Pralas, dok je Vid Belčić dobio priliku u završnici. Među vratnicama je bio Vedran Beblek, a Igor Čagalj je u udarni sastav stavio još Posavca, Borovca, Hrženjaka, Šumana, Cindrića, Rajiča, Božića, Abramovića, Preradovića i Godinića.

Mraclin i Gradići su pri vrhu ljestvice s osam bodova, jer su obje ekipe upisale dvije pobjede i dva remija. Zelina je vodeća s maksimalnim učinkom. Jelačić nakon prvog slavlja više nije na dnu.

U subotu Jelačić igra kod Sutle Laduč, dok će Gradići i Mraclin u nedjelju od 17 sati igrati na svom terenu, protiv Croatije iz Hrastja i Topuskog.